Griezmann’ın Gol Sevinci

Her futbolcunun birbirinden farklı gol sevinçleri var. Kimilerinin özel bir sebebi olabiliyorken, kimisinin de hiçbir sebebi olmayabiliyor. Örneğin doğacak çocuğuna hamile bir eşine jest olsun diye futbolcular bazen gol attıkları zaman topu tişörtlerinin içine koyup, baş parmağını emme hareketini yaparlar. Ya da yine eşlerine jest olsun diye yüzük parmaklarını öpenler de olmuyor değil. Son örnek, ya da Edinson Cavani gibi sniper atışını hatırlatan bir gol sevinci yaşayabilirsiniz. Dediğim gibi her zaman aynı sebepler olmaz, maçtan maça ya da golden gole göre farklı sevinçler gösterirsiniz. Fakat şu futbol dünyasını yakından takip ederim elimden geldiğince ama Atletico Madrid’li Antoine Griezmann’ın gol sevincine bir türlü anlam veremedim.

Hem sevdiğim bir takımda oynuyor olması ve kişisel olarak da oyun zekasını, tarzını sevdiğim bir oyuncu olmasına rağmen adamın şu gol sevinci tüm sevgimi öldürüyor. Her maçta ya da her golde böyle sevinebilir mi bir insan? İlginç.

İki elin baş parmak ve serçe parmağını 180 derece pozisyonunda kuzey-güney paralelinde kafasıyla senkronize, ayaklarıyla uyumlu yapmış olduğu dans, yalnız benim mi nefretimi kazanmış derken geçenlerde bir sosyal medya platformunda ‘hangi futbolcunun gol sevincini sevmiyorsunuz?’ sorusuna verilen cevaplarda en çok ‘Antoine Griezmann’ın ismini görmemle bu düşüncemden hemen vazgeçtim. Realist bir bakışla baktığımda ‘bana ne’ demem lazım ama belki benden çok çok daha fazla nefret eden var mıdır diye merakımdan yazmış bulundum bu yazıyı. Site edebiyat-kültür-tarih ekseninde boğulacak, kurtarmalıyım. Bundan da olabilir. Neyse Griezmann bana 230 kelime yazdıracak kadar nasıl öfke topladıysan? Tam olarak kastettiğim buydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.