Habertürk Spikeri Meltem Acet Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Meltem Acet kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Meltem Acet’ten söz edeceğiz.

Meltem Acet Kimdir?

  • Habertürk spikeri
  • Sunucu

24 Eylül 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Meltem Acet, TED Ankara Koleji’nden mezun olmuş ve daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini 5. sırada tamamlayan Acet, yüksek lisansını ise yine kendi okulunda (ODTÜ) İşletme Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Okul bünyesinde bir müddet araştırma görevlisi olarak çalışmış ardından da Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de finans sektöründe birtakım faaliyetlerde bulunmuştur.

Türkiye’ye döndükten sonra Fox TV isimli kanalda stratejik planlama ve reyting analizi gibi bölümleri yönetmiştir. Şimdilerde kamera karşısında yer alan Meltem Acet, kamera arkasında da önemli bilgi birikimine sahiptir.

A Haber isimli kanalda Z Raporu, TV2’de Mola; Artı 1 TV’de Sıra Dışı ve Paranın Nabzı isimli programları sunmuştur. Aynı zamanda Artı 1 ve TGRT Haber’de Ekonomi Müdürü görevlerini yapmıştır.

Meltem Acet, 20 Haziran 2018 tarihinde TGRT Haber bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Burada 6 ay kadar çalıştıktan sonra 20 Aralık 2018 tarihinde Habertürk’e transfer olmuştur.

2019 yılında 14 yıl evli kaldığı Onat Acet’ten ayrılmıştır. Bu evliliğinden de Ela adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Öte yandan boşandıktan sonra eşinin soyadını kullanmaya devam etmiştir. Şu anda evli mi sorusunun cevabı ise hayırdır. Mehmet Acet ile herhangi bir ilişkisi yoktur. Babasının kim olduğunu en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Kaç Yaşında?

Meltem Acet hakkında en çok merak edilen soru kaç yaşında olduğudur. Yukarıda da değindiğimiz gibi kendisi 24 Eylül 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 37 yaşındadır. Kısa bir süre sonra da 38 yaşına girecektir.

Nereli?

Meltem Acet hakkında merak edilen bir diğer önemli soru nereli olduğudur. Yukarıda belirttiğimiz gibi kendisi 24 Eylül 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme Ankaralıdır ancak aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

Boyu ve Kilosu

Meltem Acet hakkında merak edilen önemli sorulardan biri boyu ve kilosudur. Televizyon ekranlarının ünlü ismi Meltem Acet, 1.68 cm boyundadır. Kilosu değişkenlik göstermekle birlikte 52’dir. Öte yandan kendisi terazi burcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.