Habertürk Spikeri Oya Çebi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Habertürk spikeri Oya Çebi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Oya Çebi”den söz edeceğiz.

Oya Çebi Kimdir?

  • Haber spikeri ve sunucusu

10 Ocak 1985 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelen Oya Çebi, uzun yıllardır spikerlik ve sunuculuk yapmaktadır. Habertürk ekranlarının başarılı sunucusu Oya Çebi, Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra Kıbrıs, Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında uzun bir dönem voleybol oynana Oya Çebi, aynı zamanda tiyatro çalışmalarında da aktif rol almış; ses ve resim yarışmalarında dereceler elde etmiştir.

Üniversite eğitiminin sona ermesinden sonra bir süre öğretmenlik yapan Oya Çebi, aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde spikerlik, habercilik ve sunuculuk eğitimi almıştır. Burada Sonat Bahar, Gülgün Feyman ve Mine Özbek gibi isimlerden ders almıştır. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Medya İletişim Bölümü’nde ders alan Çebi, şu anda Habertürk ekranlarında sunucu olarak görev yapmaktadır. Kendisi hakkında merak edilen soruları sizlerle aşağıda başlıklar halinde paylaşacağız:

Kaç Yaşında?

Kendisi hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri kaç yaşında olduğu. Habertürk ekranlarında spikerlik yapan Oya Çebi, 20 Ocak 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 35 yaşında.

Nerelidir?

Yine kendisi hakkında merak edilen bir diğer soru ile devam edelim. Oya Çebi, aslen Trabzonludur ve lise eğitiminin sonuna kadar burada yaşamaya devam etmiştir. Üniversite eğitimi için Kars’a gitmiştir.

Burcu Ne?

Yine kendisi hakkında merak edilen bir diğer soru ile devam edelim. Bu soru burcunun ne olduğu konusudur. Kendisi 20 Ocak doğumludur yani Oğlak burcundandır.

Instagram Hesabı

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanarak Oya Çebi’nin Instagram hesabında 10 binden fazla takipçisi bulunuyor. Bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oya Çebi ile İlgili Aramalar

Google’da Oya Çebi ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; oya çebi boyu, oya çebi babası, oya çebi sevgilisi, oya çebi kimdir, oya çebi kaç yaşında.

One thought on “Habertürk Spikeri Oya Çebi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

  • Eylül 11, 2022 tarihinde, saat 17:53
    Permalink

    oya çebi kendi instagram hesabından yaptığı yazılı açıklamada kendisinin lise son sınıfa kadar hermafrodit yani çift çinsiyetli olduğunu yani hem erkek hem kadın cinsel organlarına sahip olduğunu fakat kadınsı görünümünün ağır basması ve kendisini dişi hissetmesi nedeniyle nedeniyle kadın cinsel kimliğini tercih ettiğini ve geçirdiği ameliyatla sahip olduğu erkek cinsel organlarına veda ettiğini beyan etmiştir. böyle cesur bir açıklama yaptığı ve benzer durumdaki pek çok insana örnek olduğu için kendisini tebrik etmelidir.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle