Biyografi

Hakan Özyıldız Kimdir? Nerelidir?

Özellikle kaleme aldığı ekonomi yazıları ile büyük bir beğeni toplayan ve geniş kitleler tarafından takip edilen Hakan Özyıldız kimdir? Nerelidir? İşte hayatı ve kariyeri. 

Hakan Özyıldız Kimdir? 

Kaleme aldığı ekonomi yazıları ile büyük bir ilgiyle takip edilen Hakan Özyıldız, 1956 senesinde Bursa’da dünyaya gelen Hakan Özyıldız’ın babası astsubay, annesi ise ev kadınıydı. Babasının memuriyetinden dolayı Gelibolu ve Erzurum’da bir süre yaşayan Hakan Özyıldız, daha sonra ailesiyle birlikte Ankara’ya geldi. 

Eğitim Kariyeri 

Sırasıyla Karşıyaka Celayir İlkokulu, Demetevler Ortaokulu ve Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun olan Hakan Özyıldız, Ankara Üniversitesi’nin Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1977 senesinde (Mekteb-i Mülkiye) mezun oldu. 1984 ile 1985 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Boston Northeastern Üniversitesi’nde lisansüstü öğrenim gördü. 

Mesleki Kariyeri 

1978 senesinin Haziran’ında Hazinede Uzman Yardımcısı olarak işe başlayan Hakan Özyıldız, Banka ve Kambiyo, KİT ve Kamu Finasmanı Genel Müdürlüklerinde daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak pek çok görevde bulundu. 

Hazineyi Cenevre ve Londra’da temsil eden Hakan Özyıldız, 2001 ekonomik krizinden önce müsteşar yardımcısı oldu ve 2003 senesinin Ekim ayında emekliye ayrıldı. 

Emekli olduktan sonra ise bir bankada danışmanlık görevinde devam etme kararı alan Hakan Özyıldız, Ankara Üniversitesi’nde ve Başkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak ders vermektedir. 

Özel Hayatı 

Hakan Özyıldız, Hülya Özyıldız ile evlenmiş ve bu evliliğinden Pelin adlı kızı ile Eren isminde bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds