Coğrafi Bölgeler

Harry Potter Stüdyo Turu

Tatiller uzun olunca, bu fırsattan yararlanmamak olmaz düşüncesiyle, Londra uçak bileti satın almanın iyi bir fikir olduğunu düşünmelisiniz. Vize işlemleri idi gibi sorunları halledip, seyahatiniz garantilendikten sonra, sıra plan ve program yapamaya gelecektir. Londra geziniz için ufak bir araştırma yaparken, sizleri en fazla heyecana uğratacak noktalardan biri Harry Potter filminin oynatıldığı ve çekildiği stüdyo olacaktır. Harry Potter filmlerinin hepsini izlemiş olmalısınız ve hayran kalmış biri olmuşsunuzdur, burayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz, burayı ziyaret etmeden olmaz. Bir kaç ay öncesinden bilet almak için internet sitesine girebilirsiniz. Kapıda bilet satışı olmadığı için gerekirse sürekli düzenli aralıklarla kontrol edip biletlerinizi almalısınız. Bazı durumlarda neredeyse birkaç ayın hiç boş olmadığı bile bilinmektedir. Bu nedenden dolayı gün içerisinde sürekli kontrol edip belki iptal eden birisinin olması ile ya da bir boş fırsat yakalayıp hemen yerinizi ayırtmalısınız. İnanın gezeceğiniz bu stüdyo ve tur, sizleri sizden alacak ve o çekilen filmleri adeta baştan yaşayacaksınız.

Bilet satışı dediğimiz gibi kendi internet sitesinden yapılmaktadır ve maalesef kapıdan bilet almak çok zordur. Bilet almak için başka bir yolunuz bulunmamaktadır. Bu nedenle en az 2-3 ay öncesinden biletinizi ayırmanızı tavsiye ediyoruz. 

Londra’da yer alan Harry Potter Stüdyoları’na rezervasyonla giriş yapılabilmekte olup; kapıdan bilet ya da tur satışı bulunmamaktadır. Özellikle turizm sezonunda önceden rezervasyon yapmadığınızda yer bulmanız oldukça zorlaşabilir. 

Bu nedenle stüdyolara gitmeden önce turunuzu Müze Biletleri sitesindeki Harry Potter Turu yazısını okuyarak almanızı öneriyoruz.

Turun ilk kısımlarında sizi burada bulunan bir sinema salonuna alıyorlar ve film oyuncularıyla hazırlamış oldukları çok ama çok eğlenceli bir video gösterisi izletiyorlar. Ancak bu kısımda maalesef fotoğraf çekmek yasak. Daha sonra ardından video güzel bir sürprizle son ile beraber bitiyor, bu sürprizi orada görmeniz daha iyi olacaktır, şimdi yazımızda söylemenin gereği yok.

Buradan geçtiğiniz kısım ise, filmde en çok gördüğünüz Hogwarts’ın yemek yenile salonu olacaktır. Filmde o kadar çok büyük gözükmesine rağmen, yerinde görünce oldukça bir şaşkınlık yaratacaktır. Burada aynı vakitte oyuncuların filmde kullanmış oldukları giysiler orijinal kıyafetler yer almaktadır. Bu kısma kadar olan bölümü neredeyse hepsini bir rehber eşliğinde gezeceksiniz, bu kısımda rehber söylemlerini artık bitiriyor ve diğer kısımlara kendiniz tek başınıza bir şekilde devam ediyorsunuz. Bu kısımları gezdikten sonra sizi o muhteşem meşhur Hogwarts Expressi ve 9 ¾ Tren İstasyonu karşılamaktadır.

Tekrardan hatırlatmak isteriz ki; Londra’da yer alan Harry Potter Stüdyoları’na rezervasyonla giriş yapılabilmekte olup; kapıdan bilet ya da tur satışı bulunmamaktadır. Özellikle turizm sezonunda önceden rezervasyon yapmadığınızda yer bulmanız oldukça zorlaşabilir. 

Bu nedenle stüdyolara gitmeden önce turunuzu Müze Biletleri sitesindeki Harry Potter Turu yazısını okuyarak almanızı öneriyoruz

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds