Biyografi

Hasan Bilgili’nin Suç Ortağı Jinekolog Hüseyin Şenyurt Kimdir?

Hasan Bilgili’nin suç ortağı olmakla suçlanan jinekolog Hüseyin Şenyurt kimdir? Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Profesör Hasan Bilgili’nin kendisine ait olan bir hayvan hastanesinde görevli Ç.B isimli 23 yaşındaki genç kıza önce fiziki şiddette bulunup ardından tecavüz etmesi olayında delilleri karartma suçuyla itham olunan Hüseyin Şenyurt ismi ilk kez Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’ın mağdur gençle yaptığı röportajda ortaya çıktı. 

1959 yılında Ankara’da dünyaya gelen Hüseyin Şenyurt, 1976 da Ankara Atatürk Lisesini bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 

Mağdur Ç. B isimli genç kız, olayı saniye saniye Ayşe Arman’a anlattı. Hasan Bilgili isimli profesörün kendisine yönelik cinsel saldırısını anlattıktan sonra jinekoloğa gittiğini ve vajinal bölgesindeki sperm izlerinin Hasan Bilgili’nin yakın dostu olan Hüseyin Şenyurt tarafından kendisine ait muayenehanesinde temizlendiğini de anlattı. 

Hasan Bilgili’nin şahsi arabasıyla kendisini jinekoloğa götürdüğünü, muayenehanede Hasan Bilgili ve Hüseyin Şenyurt isimli muayenehane sahibinin muhabbet ettiğini, sonrasında ise Hüseyin Şenyurt’un “Sen içeri odaya geç, seni muayeneye hazırlayacaklar!” dediğini belirtti. 

Röportajın devamında kıyafetlerinin çıkarılmasının istendiğini söyleyen Ç.B, Hüseyin Şenyurt’a “Ne olur beni bırakın, bu adam bana zorla alkol içirip tecavüz etti!” diyerek yardım çağrısında bulunmuş ancak Şenyurt’tan “Aranızda ne geçtiğini bilemem ben. Ama olur böyle şeyler. Bırak işimi yapayım” cevabını aldığını ifade etti. 

Sıvı bir maddeyle vajinal bölgesinin temizlendiğini aktaran Ç.B, jinekolog Hüseyin Şenyurt’tan bir kez daha “Bu adam beni zorla alıkoyuyor!” diyerek yardım istemiş ancak Şenyurt’tan “Sıkıntı yapma, herkesin başına gelir böyle şeyler. Ayrıca şikâyet etsen de bir şey tutturamazsın!” cevabını almış. 

Sperm izlerini yok ettiğini söyleyen Ç.B, ardından Hüseyin Şenyurt’un “Ola ki gebe kalmışsan -bir ilaç ismi verdi- onu eczaneden al ve iç…” dediğini de sözlerine ekledi. 

Hüseyin Şenyurt’un biyografisi mevcut sitelerden de olaydan kısa bir süre sonra kaldırıldı. Olayla ilgili olarak Hüseyin Şenyurt tarafından herhangi bir açıklama veya yalanlama gelmedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds