Havuz Yapımı

Müstakil ve bahçeye sahip bir eviniz var ve yüzme havuzu yaptırmaya mı karar verdiniz? Burada karar vermeden önce araştırmanız gereken çok sayıda model, teknik ve maliyet bulunuyor. 

Araştırılması gerekenler başında, prefabrik, fiber ve  betonhavuz tipleri karşımıza çıktı. Prefabrik havuz ve fiber havuz tipleri, maliyet ve kurulum aşaması açısından hızlı teslim olmasına karşılık, kullanılan malzeme olarak daha hafif malzemelerden oluşmakta. Betonarme havuz , beton, demir ve kalıpların atılması aşamalarından dolayı daha geç teslim olmasına karşın daha dayanıklı olduğu söylenebilir. 

Bu aşamada karar kılmak için bir seçenek de blok beton havuz yapımı seçeneği, Avrasya Havuz tarafından geliştirilen teknik ile blok beton havuzlar, sağlam ekonomik ve anahtar teslim olarak 10 gün içerisinde teslim ediliyor. 

Hangi havuz tipi tercih ederseniz edin, havuz firmalarının çoğunun üstlenmediği ve ya ek ücretli olarak belirttiği, hafriyat, zemin betonu gibi aşamaları sizin yaptırmanızı ve ücretini ayrıca ödemeniz gerektiği ortaya çıkar. 

Avrasya Havuz, Beton blok havuz yapımı sırasında, hafriyat, zemin betonu gibi tüm aşamaları kendi bünyesinde tamamlamakta. Toplam havuz inşa maliyeti konusunda ekonomik rakamlara anahtar teslim sunmakta. 

Bir sonraki havuz için incelememiz ve karar vermemiz gereken konu ise, taşmalı sistem ve skimmer sistem havuz seçimi. Burada ekonomik havuzlarda skimmer sistem oldukça iş görmekte. 

Sona inceleme ise, havuzun kaplaması. Havuzda, mozaik veya farklı taş kaplama seçenekleri söz konusu. Ancak bu tür kaplamalarda zaman ile farklı sorunlar ortaya çıkardığı gibi, havuz maliyetini ciddi oranda artırmakta. Liner kaplama olarak bilinen, kaplama ile, mozaik ve farklı desenli kaplama ile havuzunu sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz. 

Tüm bu seçimler ve teknik araştırmalar sonucunda havuz yapım maliyeti hesaplayabilir ve istediğiniz havuzu ne kadara yaptırabilirsiniz ortaya çıkar. 

Havuz maliyeti hesaplamasına örnek vermek gerekir ise, Avrasya havuz firması tarafından yapılan blok beton havuz maliyeti şöyle;

Hafriyat 

Zemin betonu

Demir örgü

Liner kaplama

Skimmer sistem

Makine dairesi 

Gibi aşamalar dahil 10 gün yapım aşaması 7 x 4 metre yüzme havuzu her şey dahil 39,900 TL ile mal olmaktadır. 

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15 Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

Siz de bahçenize sağlam ve ekonomik bir havuz inşa ettirmeden önce araştırma yapmayı ve Avrasya Havuz firmasından teklif almayı unutmayın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.