Helin Palandöken Kimdir? Cinayetin Perde Arkası ve Suçlular

Helin Palandöken, 13.10.2017 tarihinde Güzelyalı Tren İstasyonu önünde eski sevgilisi tarafından pompalı tüfekle öldürülen lise öğrencisi.

Helin Palandöken, henüz 17 yaşındaydı. Eski sevgilisi Mustafa Yetgin tarafından iki arkadaşı ile birlikte yolu kesildi. Pompalı tüfekle öldürülen Helin Palandöken’in arkadaşları ise hastaneye kaldırıldı.

17 yaşında bir lise öğrencisi olan Helin Palandöken cinayeti günler öncesinden haber vermişti. Dışarı çıkmaya korktuğunu gizli bir platoniği olduğunu söyleyen Helin Palandöken, cinayetin haberini günler öncesinden vermişti.

Olaydan sonra eski sevgilisi olduğu iddia edilen Murat Yetgin, arkadaşının arabasıyla Helin Palandöken ve iki arkadaşının önlerini kesmiş ve ateş açmıştı. Kanlar içinde yere yığılan Helin Palandöken’i gören Yetgin, Pendik Ticaret Meslek Lisesine gitmiş ve bileklerini keserek intihara kalkışmıştı. Polisler tarafından yakalanan Yetgin, bugün “kasten adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

Kadın cinayetlerinin son kurbanı olan Helin Palandöken ile 21 yaşındaki Mustafa Yetgin, bir süre önce ayrılmıştı. Cinayetin işlendiği saatte okuldan Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül’le çıkan Palandöken, arkadaşının arabasını alan Yetgin’i gördü. Cemil Yıldız’a “sen benim kız arkadaşımla nasıl çıkarsın” diyen Yetgin, pompalı tüfeğiyle Palandöken ve arkadaşlarına ateş açtı. Palandöken hayatını kaybetti.

Cemil Yıldız’a daha önce Facebook üzerinden tehdit mesajı atan Yetgin ile Yıldız, tren istasyonunda buluşmak üzere anlaşmıştı.

Olay üzerine Helin Palandöken’in ailesi sinir krizleri geçirdi. Yetgin ise tutuklandı. Maktul Palandöken ve ailesine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Yorum;

Her geçen gün kadın cinayetleri ile sarsılan ülkemizde son kurban da Helin Palandöken oldu. Olayın asıl dikkat çeken yanı dışarı çıkmaktan korktuğunu bildiren Palandöken’e hiçbir önlemin olmayışı.

Üstelik 18 Eylül’de iş başı yapan Mobil Okul Timleri neden okul önlerinde yoktu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi