Biyografi

Hümay Güldağ Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Hümay Güldağ kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hümay Güldağ’dan söz edeceğiz. 

Hümay Güldağ Kimdir?

  • Oyuncu.

Hümay Güldağ, 17 Eylül 1970’de İstanbul’da dünyaya gelen Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ile seslendirme sanatçısı olabilir. Mimarsinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü tamamlamasının akabinde 1990 senesinde İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosuna katılmıştır.

Tiyatro kariyerinde “Hayal-i Temsil”, “Vişne Bahçesi”, “Negüzel Şey Hatırlamak Seni”, “Çıkmaz Sokak”, “Bayazıt”, “Bir Yaz Gecesi Dönümü Rüyası”, “İhtiras Tramvayı”, “Macbeht”, “Lüküs Hayat”, “Herkes Aynı Bahçede”, “Eşik”, “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, “İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları”, “Teope”, “M. Butterfly”, “Mavi Sakal”, ve “Açık Oturum” gibi pek çok oyunla sahne almıştır.

Filmografisi şu projeleri içermektedir: “Güzel Atlar Diyarı” (Yakında), “Yargı” (2022), “İntikam” (2014), “Kabuslar Evi: Onlara Dokunmak” (2006), “Sahte Dünyalar” (1995), “Issız Kule” (1992), ve “Gizli Merkez” (1991).

Güldağ, hem tiyatro çalışmalarına devam etmekte hem de sinema ve dizi projelerinde yer almaktadır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Hümay Güldağ, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Hümay Güldağ hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Hümay Güldağ, erişim tarihi: 11 Şubat 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds