Spor

Futbolda Bir Seferde En Fazla Kaç Oyuncu Değiştirilebilir?

Futbolda bir seferde en fazla kaç oyuncu değiştirilebilir? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca futbolda bir seferde en fazla kaç oyuncu değiştirilebilir sorusundan söz edeceğiz.

Futbolda Bir Seferde En Fazla Kaç Oyuncu Değiştirilebilir?

Futbolda bir seferde en fazla 5 oyuncu değiştirilebilir. Ancak ayrı ayrı olarak en fazla üç değişiklik hakkı bulunmaktadır. Totalde olan 5 değişiklik hakkı 3 ayrı şekilde kullanılabilir. Pandemiden sonra 3 değişiklik hakkı geçici olarak 5’e çıkmış ancak daha sonra 5’te sabit kalmıştır. Bir takım maç esnasında dakikaları fark etmeksizin en fazla 5 oyuncu değiştirebilir ancak bu değişikliği en fazla 3 seferde yapabilir. 

Örnek vermek gerekirse ikinci yarı toplamda 5 oyuncuyu oyuna sürecek bir teknik direktör, oyunun 60. dakikasında 2 oyuncu 70. dakikasında 2 oyuncu ve 90+2. dakikada 1 oyuncu olmak üzere bunu gerçekleştirebilir. Ya da bir seferde 5 oyuncu birden değiştirebilir. Bu tamamen teknik direktörün inisiyatifine kalmış bir durumdur. Öte yandan 1+3+1, 3+1+1, 2+3, 3+2 gibi farklı formasyonlarda da değişiklik yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds