Spor

Futbolda Zorunlu Değişiklik Nedir?

Futbolda zorunlu değişiklik nedir, ne demek? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca futbolda zorunlu değişiklik konusundan söz edeceğiz.

Futbolda Zorunlu Değişiklik Nedir?

Futbolda sakatlıktan ya da mücbir sebepten ötürü bir oyuncunun başka bir oyuncuyla değiştirilmesi zorunlu değişikliktir. Sakatlığından dolayı oyuna devam edemeyen bir oyuncu, yerini benzer mevkideki bir oyuncuya bırakır. Bu zorunlu değişiklik olmaktadır. Çünkü oyuncu, oyuna devam edecek sağlığa sahip değildir. Öte yandan kalecisi kırmızı kart gören bir takımın oyuna yedek kalecisini alması da zorunlu değişiklik olarak değerlendirilebilir. Çünkü kalecinin mevkisi diğer mevkilerden farklı olarak ayrı bir yetenek gerektirmektedir. örneğin orta saha oyuncusunun yerine forvet ya da defans alınabilir ve saha içinde taktik bir değişim olabilir ancak kalecinin yerine kalecinin girmesi gerekir. Oyuncu değişiklik hakkının kalmaması durumunda kaleye sahadaki oyunculardan biri girebilir. Bu da zaman zaman enterasan anlara sahne olur (Tuncay Şanlı, Pancu, Felipe Melo gibi).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds