İbrahim Altınsay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

İbrahim Altınsay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”İbrahim Altınsay”dan söz edeceğiz.

İbrahim Altınsay Kimdir?

1954 yılında Çanakkale’de dünyaya gelen İbrahim Altınsay, lise eğitimini Darüşşafaka Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sanayi Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden birincilikle mezun olan İbrahim Altınsay, Boğaziçi Üniversiyesi Tarih Ana Bilim Dalında ise yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

İbrahim Altınsay daha sonra 1978 ile 1989 yılları arasında Hürriyet, Hergün ve Güneş gibi gazetelerde sinema yazarı ve yazar olarak çalışmıştır. Ayrıca Yurt ve Ana Britannica ansiklopedilerinde yazar ve son okur olarak da görev yapmıştır. Öte yandan 1986 ile 1992 seneleri arasında TRT 1, TRT 2 ve Show TV kanallarında sinema programları hazırlamış ve sunmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Kevork Türker Kimdir? Yaşı? Boyu? Oynadığı Diziler?

İbrahim Altınsay bu arada 1989 senesinde Aktüel dergisini çıkarmış ve ilk editörlerinden olmuştur. Bu dergide 1989 ve 1991 yılları arasında yazıları yayınlamıştır.

1991 senesinden beri dünyanın sayılı TV ve sinema market ve festivallerine düzenli olarak katılan Altınsay, 1992 ve 1993 yılları arasında Kanal 6’da program danışmanı, 1993 ile 1994 yılları arasında ATV’de genel yayın yönetmeni ve son olarak 1994 ile 1995 yılları arasında Kanal D’de genel müdür olarak görev yapmıştır.

İbrahim Altınsay, 1995 ile 1997 seneleri arasında Darüşşafaka Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu’nda görev yapmıştır. Daha sonra Londra’ya yerleşen İbrahim Altınsay, 1997 ile 1999 seneleri arasında Cine5 kanalında genel yayın yönetmenliği görevinde bulunmuştur. 1999 ile 2006 seneleri arasında ortakları ile beraber MTV, Eurosport, National Geographic, Nickelodeon gibi 30 yabancı kanalı Türkiye’ye getiren ve ülkemizde temsil eden MCD- Multi Channel Developers isimli şirketi kurdu.

İlginizi Çekebilir:  Nebil Sayın Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

İbrahim Altınsay, 2000 ile 2004 seneleri arasında Serdar Bilgili başkanlığındaki Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Altınsay burada; Yayın hakları, pazarlama, sponsorluklar ve Gelirler Komitesi başkanlığı, Futbol Komitesi üyeliği, Transfer Komitesi üyeliği, İcra Kurulu üyeliği ve basın sözcülüğü pozisyonlarında bulundu.

Altınsay, yönetim kurulunda görev yaptığı sürede Beşiktaş, iki kez Şampiyonlar Ligi’ne katıldı ve UEFA Kupası’nda çeyrek final oynadı. Altınsay, bir sonraki yönetim kurulu seçimine ise kendi isteği doğrultusunda katılmadı.

İlginizi Çekebilir:  Derya Oğuz Ertün Kimdir? Yaşı? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Bir dönem Radikal gazetesinde ”Futbol Dilencisi” köşesinde spor ve futbol hakkında yazılar yazmıştır. Öte yandan, Altınsay Filmişleri adıyla yapım, yayın ve proje danışmanlık şirketinin yönetimini sürdürmektedir.

İbrahim Altınsay şu anda Habertürk, S Sports, BeIN Sports gibi kanallarda spor yorumculuğu yapmaktadır. Beşiktaşlıdır.

İbrahim Altınsay ile İlgili Aramalar

Google’da İbrahim Altınsay ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; ibrahim altınsay twitter, ibrahim altınsay s sport, ibrahim altınsay yorumcu, ibrahim altınsay eşi, ibrahim altınsay fulham, ibrahim altınsay bein sport, ibrahim altınsay transfer listesi, ibrahim altınsay biyografi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara