İkram Dinçer Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

İkram Dinçer kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İkram Dinçer’den söz edeceğiz.

İkram Dinçer Kimdir?

  • Öğretmen

10 Nisan 1959 tarihinde Hüseyin ve Züleyha çiftinin oğlu olarak Van’da dünyaya gelen İkram Dinçer, eğitimini Van Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü bitirmiştir. Dinçer, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde çalışmıştır. Bir süre Van’da gıda ve otomotiv alanında işiyle de uğraşan İkram Dinçer, ayrıca muhtelif sivil toplum örgütlerinde ve vakıflarda yöneticilik görevlerinde de bulunmuştur. Siyasi kariyerine Fazilet Partisi İl Başkanlığı’nda ve AK Parti kurucu merkez ilçe başkanlığı görevlerinde bulunarak başlayan İkram Dinçer, ayrıca 2007 ile 2011 yılları arasında 23. Dönem Van milletvekilliği de yapmıştır. İkram Dinçer evlidir ve üç çocuk babasıdır.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam etmektedir. Siyasi kariyerine Devam Partisi bünyesinde sürdüren İkram Dinçer hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri ne iş yapıyor, eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.