İlyas Yalçıntaş: Efendi Bir Sanatçı

X-Factor yarışmasında arkadaşlarının bestelediği ve söz yazarlığını yaptığı “İncir” şarkısını seslendirerek milyonları kendisine hayran bırakan İlyas Yalçıntaş, karakteri, efendiliği ve duruşuyla adından daha uzun yıllar söz ettirecek gibi duruyor. Peki İlyas Yalçıntaş kimdir?

İlyas Yalçıntaş, 7 Mart 1989’da İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk yılları Erzincan ve İstanbul’da geçti. Annesi Adapazarlı, babası Erzincanlı olan İlyas Yalçıntaş, ilkokulu Erzincan’da yatılı olarak okudu. Daha sonra İstanbul’a geldi ve burada Küçükçekmece’de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Anadolu Lisesi‘nde lise eğitimini tamamladı. İstanbul’a gelişini Hürriyete verdiği bir röportajda şöyle ifade ediyor;

İlginizi Çekebilir:  Ferdi Kurtuldu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Birdenbire İstanbul’un kıyametine girince bir afalladım. Çok kalabalıktı. Daha küçüldüğümü hissettim ve korktum. Yavru bir kedi gibi. Savunmasız bir insanın ya da hayvanın otomatik göstereceği refleksler bana da oldu. Daha 11 yaşındaydım.

Ve ekliyor İlyas Yalçıntaş: İçime kapandım. Bir süre İstanbul’a alışma süreci geçiren İlyas Yalçıntaş, daha sonra İstanbul’a alışır ve burada kendine yeni bir yaşam kurar. İlyas Yalçıntaş, 2003 senesinde 14 yaşındayken babasını kaybeder ve yoluna annesi ve kardeşleriyle devam eder.

İlginizi Çekebilir:  Cansu Melis Karakuş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Diziler?

Dört erkek bir kızlı ailenin en küçük erkek çocuğu olan İlyas Yalçıntaş, abisinin eve gitarist bir arkadaşının getirdiği bir gitardan Feridun Düzağaç’ın Alev Alev şarkısını seslendirmesinden sonra adeta 6 telli hayata adımını atar.

İlerleyen yıllar İlyas Yalçıntaş’ı şöhrete götüren basamakların habercisi olacaktır. Bir gün hayatına farklılık getirmek ve değişiklik yaratmak amacıyla X-Factor yarışmasına katılma kararı alır. Yarışmaya katıldığında bestesi ve sözleri arkadaşlarına ait olan şarkıyı seslendirir ve başta jüri olmak üzere tüm ülkenin beğenisini kazanır.

Samsun Demir aracılığıyla Enbe Orkestrası ile tanışan İlyas Yalçıntaş usta sesi ve yorum gücüyle burada da kendisini kanıtlar ve yarışmada söylediği “İncir” şarkısı yeniden yorumlanır ve single olarak piyasaya sürülür. Kısa sürede radyo ve televizyonlarda en çok çalınan şarkılar listesinde ilk sıralarda yer alır. TTNET Müzik ve KralPop‘ta “İncir” şarkısı kısa sürede 1. sıraya yerleşir.

İlginizi Çekebilir:  Ceyda Olguner Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Şu an 28 yaşında olan sanatçı kendisini has bir çizgisiyle ve duruşuyla çoğu kesim tarafından beğenilen bir sanatçı olmuştur.

Kendisine ilerleyen yıllarda kariyerine emin adımlarla devam etmesini diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara