iOS Terör Örgütü

Mehmet Barlas’ın bugün köşesinden yazdığına göre bundan sonra iPhone’u sadece FETÖCÜLER kullanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “onların iPhone’u varsa öbür tarafta da Samsung var” sözünün ardından yeni bir terör örgütü daha doğmuş oldu. Örgütün ismi iOS terör örgütü. 

Mehmet Barlas, bugünkü köşesinde Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasındaki krizden istifade ederek birtakım tespitlerde bulunmuş. Bu tespitlerden biri de iPhone’u sadece FETÖ’cülerin kullanacağı tespiti. 

Bizim sosyal medya ekibi de hiç durmamış hemen yapıştırmış: iOS terör örgütü.

İlginizi Çekebilir:  Başakşehir Kulübüne Alternatif İsimler: İETTSpor ve Akbilspor

Ülkede terörist olmaktan kolay ne var? Aka kara; karaya ak demek ulusal vazifemiz olmuş. “Doğruya doğru derken yanlışa çıkmış adım” diyen Shakespeare, 66. sonesinde ne kadar vahim bir tablonun ortasındayız sorusunun cevabını veriyor.

Hedef gösteren açıklamaların hukuki bir yaptırımının olmaması da ayrı bir hüsran. Aksini siz söylediğiniz zaman sizi bırakın tüm sülalenizi bir ömür boyu peşinden bırakmayacak bir yaftanın izini silmekle uğraşacaksınız. Bu uğraşma, bir bedel olacağı için kimse böyle şeylere bulaşmak istemiyor. Susuyor. Susma bir sindirmedir. İstenilen de esasen bu. Bir otoritenin veya bir dikta rejiminin isteyeceği şeylerden biri de budur. Bildiği halde üzerine gitmeyen bir kitle ateş olsa ne kadar yer yakabilir? Klavye? Bir yere kadar. Siz yumruğunuzu bir balyoza çevirmediğiniz müddetçe iktidarın eli sizi her zaman bastıracaktır. Bu zamanda olduğu gibi geçmişte her devir güçlü olanın devri olmuştur. Demokrat ülkelerde iktidara bu gücü veren de halktır. Halk seçer, kötü niyetliler güçlenir. Güçlü olan dilediğini yapar; zayıf olansa çekmesi gereken acıyı çeker. Durum budur. Bunu Tukidides 2500 yıl önce söylemiş. Değişen hiçbir şey yok.

İlginizi Çekebilir:  Joseph Turner'ın Ustalık Eseri: The Slave Ship

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara