TRT Haber Spikeri Deniz Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

TRT Haber spikeri Deniz Demir kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi okuldan mezun oldu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Deniz Demir”den söz edeceğiz. 

Deniz Demir Kimdir? 

 • TRT Haber Spikeri 

Hukuk fakültesi mezunu olan TRT Haber’in beğenilen spikerlerinden olan Deniz Demir, ilk olarak “Çocuk Saati” isimli programda seslendirme yaparak yayın hayatına başladı. TRT kariyerine ise kurumun açmış olduğu sınava katılan 36 bin kişi arasından 2. olmasıyla adım atmıştır. Başarılı sunucu; Mehpare Çelik, Sevim Canbaz, Erdoğan Arıkan, Mustafa Çermikli ve Rahmi Aygün ile beraber çalıştı. 

2007 senesinde RTÜK tarafından “En İyi Türkçe Konuşan Program Spikeri ödülünü almaya hak kazanırken 2013 senesinde Beyaz Küre “Yılın Spikeri Ödülü’nü kazandı. 

2008 senesinde TRT Radyo’da yayınlanan “Çifte Şans” adlı yarışma programını Cüneyt Çakova ile beraber sunan Deniz Demir; 2009 senesinde ise TRT Türk ekranlarında “Deniz Vakti” adlı programda haberleri sunmuş ve 2011 senesinde de Kış Oyunları’nın açılışını yapmıştır. 

TRT Haber ekranlarındaki ana haber sunuculuğunun yanı sıra dublaj ve seslendirme çalışmalarına devam eden Deniz Demir, Instagram hesabından son olarak Kürk Mantolu Madonna’yı seslendirmiş ve takipçileri ile bu seslendirmeyi paylaşmıştır. Aynı zamanda sinema, tiyatro ve edebiyatla da yakından ilgilenen Deniz Demir, ekranların sevilen spikerleri arasında yer alıyor. 

Deniz Demir’in kedisi “Adele”

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda iki yıl oyunculuk eğitimi alan Deniz Demir’in tamamlanmamış iki uzun metraj film senaryosu ve yüzden fazla da hikayesi bulunmaktadır. Boks başta olmak üzere çeşitli spor dalları ile de yakından ilgileniyor. 

2011 senesinde Hakkari’de 24 askerin şehit olmasının ardından ana haber bülteninde şehitlerin ismini sayarken duygularına hakim olamayıp ağlayan Deniz Demir, o dönemde çok konuşulmuştu. Pek çok kişinin aklında söz konusu haberin sunarken göz yaşlarını tutaması ile yer edinen Deniz Demir, şimdiden TRT’nin sembol isimlerinden biri haline gelmiştir. Kendisine kariyerinde başarılar diliyoruz. 

Instagram Hesabı 

Instagram üzerinde özellikle Kürt Mantolu Madonna seslendirmeleri için kendisini takip etmenizi öneririz. Profil linkine (https://instagram.com/denizdemir1?igshid=1bo877j2gmghm) bağlantısını kullanarak ulaşabilirsiniz. 

Deniz Demir ile İlgili Aramalar 

Google’da Deniz Demir ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; deniz demir kimdir, deniz demir nereli, deniz demir ne mezunu, deniz demir trt haber, spiker deniz demir, deniz demir trt kim. 

2 thoughts on “TRT Haber Spikeri Deniz Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

 • Mayıs 18, 2021 tarihinde, saat 00:38
  Permalink

  Yaşı nereli olduğu yazılmadı.

  Yanıtla
  • Mayıs 18, 2021 tarihinde, saat 00:40
   Permalink

   Habercilik yalancılıkmı.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.