Biyografi

Irmak Aydın Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Irmak Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Irmak Aydın’dan söz edeceğiz.

Irmak Aydın Kimdir?

  • Oyuncu.

Irmak Aydın, dizi-film ve tiyatro oyuncusu, yazar ve eğitmen olarak bilinmektedir. Lisan eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Tiyatroculuk Bölümü’nde tamamlayan Irmak Aydın, tiyatro kariyerine henüz 16 yaşındayken başlamış; öncesinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde daha sonrasında ise İstanbul Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmıştır. Irmak Aydın, oyunculuk eğitimlerini ise 2010’da Ayla Algan Drama Sanat Evi’nde almıştır. Bu zamana kadar çeşitli dizi ve projelerde rol alan Irmak Aydın, aynı zamanda ATV’nin uzun soluklu dizisi ”Bir Zamanlar Çukurova”da Cevriye rolünde oynamıştır.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Bir Zamanlar Çukurova (Cevriye, TV Dizisi 2022)
  • Hababam Sınıfı Yeniden (Ayça, Sinema Filmi 2019)
  • Acil Aşk Aranıyor (TV Dizisi 2015)
  • Galip Derviş (TV Dizisi 2013-2014)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Irmak Aydın, oyunculuk çalışmalarına da hali hazırda devam etmektedir. Başarılı oyuncu Irmak Aydın hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, erişim tarihi: 5 Mayıs 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.