Brain Test Zeka Oyunu Soruları ve Cevapları

Brain Test isimli zeka oyunu soruları cevapları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli zeka oyunu sorularından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Brain Test zeka sorularından söz edeceğiz.

Kısaca

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 220. Seviye “Çok Açım Bana Omlet Yap Lütfen” Sorusunun Cevabı Nedir?

1-) Haftada 2 Kez Ayda 1 Kez Yılda Hiç Olmayan Ne?

Haftada iki kez, ayda bir kez yılda hiç olmayan sorusunun cevabı, ipucunda da belirtildiği üzere kelimelerde gizlidir. Tek tek kelimelere baktığımız zaman cevabı net bir şekilde görebiliyoruz:

Hafta’da iki kez A; Ay’da bir kez A; Yılda ise hiç “A” harfi bulunmamaktadır. Dolayısıyla sorunun doğru cevabı “A” harfidir.

İlginizi Çekebilir:  Erkek Kışlık Kombin Önerileri

2-) Minik Kuş Uyuyakalmış

Brain Test isimli zeka testi uygulamasında sorulan en zorlayıcı sorulardan biri de minik kuş uyuyakalmış sorusudur. Bu sorunun doğru cevabı ise minik kuşun uyuyakaldığı dalı silkeleme ile verilebilir. Minik kuş uyuyakalmış sorusunun doğru cevabı dalı silkelemek olacaktır.

3-) Minik Kurbağa Uçmak İstiyor

Brain Test isimli zeka oyununda sorulan bir diğer önemli soru da “minik kurbağa uçmak istiyor” sorusudur. Bu sorunun doğru cevabı ise minik kurbağanın burnunu sıkmak olacaktır. Minik kurbağanın burnunu sıktığınız zaman kurbağa uçacak ve doğru cevabı vermiş olacaksınız.

4-) Yaşlı Büyük Annemin Üç Çocuğu Var

Uygulamada sorulan diğer bir soru da “yaşlı büyük annemin üç çocuğu var. Çocuklarının hepsi evli ve en az bir çocukları var. Teyzemin üç yeğeni var. Akşam yemeğinde bize en az kaç sandalye lazım olur” sorusudur. Bu sorunun cevabı:

  • 11
İlginizi Çekebilir:  Brain Out 163. Seviye ''Onu Şarj Et'' Sorusunun Cevabı Nedir?

5-) Boş Bırakılan Yere Hangi Harf Gelecek?

Brain Test isimli uygulamanın ilerleyen seviyelerinde sorulan sorulardan biri de ”boş bırakıla yere hangi harf gelecek” sorusudur. Bu sorunun cevabı ise:

  • D

6-) Bütün Hepsini Bir Yere Yerleştir

Oyunda sorulan kafa karıştırıcı sorulardan biri de ters üçgen üçgen ve kareden oluşan şekilleri bir karenin içine sığdırmak. Hepsini ait olduğu yere değil bir kutunun içine yerleştirerek doğru cevabı bulabilirsiniz.

Brain Test isimli uygulamanın seviyelerinde sorulan sorulardan en zor olanlarını sizlerle paylaştık. Çözemediğiniz soruları ya da takıldığınız seviyeleri bizlere iletişim bölümünden veya yorumlar aracılığıyla bildirebilirsiniz.

Brain Test ile İlgili Aramalar

Brain Test ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; brain test seviye 69, brain test seviye, brain test seviye 71, brain test seviye 78, brain test seviye 43, brain test seviye, brain test seviye 44, brain test seviye 65, brain test seviye 80, brain test seviye 40, brain test seviye 39, brain test seviye 60, brain test seviye 42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce