GeziKültür/Sanat

İstanbul (Beşiktaş) Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Ücret ve Ziyaret Günleri

Beşiktaş’ta ziyaret edilebilecek yerler arasında Deniz Müzesi’ni saymazsak olmaz. Peki Deniz Müzesi nerede? Nasıl gidilir? 

Deniz Müzesi, Beşiktaş’ta, meydanın aşağısındadır. Shangri-La Otelinin ve Başbakanlık Ofisinin bitişiğinde ve Milli Saray’lar Koleksiyonunun yanında yer alıyor. 

İstanbul Deniz Müzesi Hakkında Bilgi 

1897 yılında Osmanlı’da görev yapan birkaç devlet adamı tarafından kurulan İstanbul Deniz Müzesi, Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi konumunda yer almaktadır. Sahip olduğu koleksiyon çeşitliliği bakımından dünyanın sayılı müzelerinden biri olan İstanbul Deniz Müzesinde  yaklaşık 20.000’den fazla eser yer almaktadır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olan İstanbul Deniz Müzesi Türkiye’de kurulan ilk askeri müze olması bakımından da önemlidir. 

Beşiktaş’ta bulunan Deniz Müzesi, bu fotoğrafta görüldüğü gibi biraz daha iskele tarafında. Müze, daha sonra bir yana taşınmıştır.

Nasıl Gidilir? 

Beşiktaş’ta bulunan Deniz Müzesine ulaşım oldukça basit ve pek çok vasıta ile gidebilmek mümkün.

1. Metrobüsle Nasıl Gidilir? 

Metrobüste Zincirlikuyu istikametine giden herhangi bir hatta binin ve Zincirlikuyu metrobüs durağında inin. Daha sonra yukarı çıkın ve Beşiktaş meydana giden herhangi bir otobüse binin. 

Not: Bazı otobüsler Kabataş’a kadar giderken bazıları Beşiktaş İskeleye kadar gitmektedir. Kabataş’a kadar giden otobüslerde Akaretler durağında inin. Deniz Müzesi tam karşınızda kalacaktır. İskelede inmişseniz Beşiktaş Stadına doğru, Beşiktaş Caddesini takip edin. 

2. Tramvayla Nasıl Gidilir? 

T1 Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattının son durağı olan Kabataş’ta inin. Stadın olduğu caddenin sağ tarafında kalacak şekilde 4-5 dk yürüdükten sonra Deniz Müzesi sağınızda kalacak. 

3. Vapurla Nasıl Gidilir? 

Üsküdar-Beşiktaş veya Kadıköy-Beşiktaş vapurlarından birine binin ve Beşiktaş İskelesinden ilk önce yukarı sonra sola dönün. Deniz Müzesi hemen solunuzda kalacak. 

4. Otobüsle Nasıl Gidilir? 

559C, 62, 63, 29D, 27SE, 58N, 58A, 58UL, 30A, 41E, 29C, 43R, 129T gibi otobüsler de doğrudan Deniz Müzesi’nden geçmektedir. Bu otobüslerde Akaretler durağında inin ve karşıya geçin. 

Ziyaret Saatleri ve Günü 

Müze pazartesi günleri, yılbaşında ve dini bayramların ilk gününde ziyaretçilerine kapalı. Diğer günlerde ziyaret edilebilir. 

Müzenin ziyaret saatleri ise sabah  9:00 ile akşam 17:00 arasında. Fakat yaz saati uygulaması nedeniyle hafta sonlarına özel, ziyaretler 10:00 ile 18:00 arasında gerçekleştirilebiliyor. 

Ücretler

 

Okul gezileri veya özel turlar için oldukça ideal yerlerden biri olan Deniz Müzesi’nin fiyatları da oldukça makul. 

Yetişkin: 6.5 TL 

Öğrenci: Ücretsiz 

Not: Öğrencilerin öğrenci kimliklerini göstermeleri halinde ziyaretleri ücretsizdir. 

İletişim 

Adres : Sinanpaşa Mahallesi, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon : (0212) 327 43 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi