Gezi

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Fethiye yamaç paraşütü uçuşunuz sizin için bir ilk olacak, bunun bilincinde ve deneyimliyiz. Fethiye Yamaç Paraşütü Okulu 4 ekstrem spor tutkunu arkadaşın tecrübesi ile kurulmuştur. 10 yılı aşkın tecrübemizi sizlere güvenle bu sporu tattırmak için kullanıyoruz. Bu sayfada yapacağınız Ölüdeniz Yamaç Paraşütü rezervasyonunuz size bölgedeki en iyi uçuş deneyimini vaat ediyor. Yamaç paraşütü rezervasyonu 4 adımdan oluşmaktadır.

 • Bizimle iletişime geçin, hava koşullarına ve beklentilerinize göre doğru uçuş zamanını birlikte seçelim.
 • Sizi otelinizden alırız veya Ölüdeniz’deki ofisimize geliriz.
 • Araçlarımızla 1969 metre Babadağ’a gidelim ve yamaç paraşütü uçuşumuzu gerçekleştirelim.
 • Uçuş Ölüdeniz sahilinde bitiyor, çekimlerinizi ofisimizde izliyorsunuz ve otelinize bırakılıyorsunuz.

Yamaç Paraşütü Nedir?

Yamaç paraşütü; Özgürlük ve adrenalin vaat eden bir hava sporudur. Doğanın tüm renklerine kuşbakışı şahit olmak ve heyecanlı anlar yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bu sporu yapabilmek için profesyonel olmak şart değildir. Lisanslı pilotlar eşliğinde havada süzülürken sadece anı yaşamak yeterli.

Yamaç paraşütü, özel bir pist veya uçak gerektirmeyen, tamamen rüzgarın eşlik ettiği bir spordur. İngilizce’de “yamaç paraşütü” olarak adlandırılan yamaç paraşütü, 1980’lerin başında hava sporlarıyla ilgilenen kişiler tarafından icat edildi. Yamaç paraşütü denilince insanların aklına genellikle bedava paraşüt gelir. Serbest düşüşte, bir uçak gereklidir ve yüksekten sallanır ve gökyüzünde süzülür. Yamaç paraşütünde uçağa ihtiyaç yoktur. Belli bir hız kazanarak dağlardan veya yüksek yokuşlardan atlar ve gökyüzüne karışır.

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Yamaç paraşütü yapmak için öncelikle bu spora uygun yerlere gitmek gerekir. O zaman uçuş için sadece kas gücü ve rüzgar gerekir. Yamaç paraşütü deneyimini hayatınıza katmak ve geriye sadece keyifli bir an bırakmak için gökyüzünde olacaksanız, bu sporun yapıldığı yerlerdeki eğitmenlerden yamaç paraşütü hakkında kısa bilgi alabilir ve yamaç paraşütü eşliğinde uçabilirsiniz. pilotlar. Bu sporu profesyonel olarak yapacaksanız ve saatlerce havada kalmak istiyorsanız Türk Hava Kurumu’nun ücretsiz ve sertifikalı yamaç paraşütü kursuna katılabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Kuralları

 • Hem yamaç paraşütü pilotunu hem de havada kendinizi tehlikeye atmamak için bazı kurallara uymanız gerekiyor.
 • Pilot eşliğinde yapılan uçuşlarda kişi, pilotun talimatlarına tam olarak uymak zorundadır.
 • Çeneli kask ve can yeleği takmak zorunludur.
 • Uçuş sırasında bir ilk yardım çantası bulunmalıdır.
 • Sadece havanın uygun olduğu yerlerde yamaç paraşütü eğitimi almalı veya uçmalısınız.
 • Yamaç paraşütü üç kişilik bir spor değildir. Pilot dışında sadece bir kişi ile yapılır. Buna “Tandem Yamaç Paraşütü” de denir.
 • Tandem uçuşlarda yedek paraşüt ve kurtarma botu bulundurulması zorunludur.
 • Yamaç paraşütü için gerekli rüzgar uçuştan önce kontrol edilmeli, uygunsa ondan sonra başlatılmalıdır.
 • Havada rahat kıyafetler giyin.
 • Kalp hastalığı olanlar, yükseklik korkusu olanlar, hamileler, astım hastaları ve 105 kilodan fazla olanlar için yamaç paraşütü yasaktır.
 • Alkollüyken yamaç paraşütü yapılmamalıdır.
 • Yamaç paraşütü için yaş sınırı 16’dır.

SİZİN İÇİN SUNDUĞUMUZ AYRICALIKLARIMIZ

ÖZEL GÜN KUTLAMALARI

Sevdiğinize yamaç paraşütü hediyesi vermek, hatta havada bir pasta veya mum ile onu şaşırtmak ya da sevdiğinize havada bir pankart ve yüzükle evlilik teklifi yapmak. Ayrıca Fethiye Ölüdeniz’de

 HAVADA DAHA FAZLA KALIN

Sıradan bir Fethiye Yamaç Paraşütü uçuşu ortalama 25 dakika sürer. Ancak misafirlerimizin talebi üzerine uçuşlarımızda +15 dakika daha uzun uçuş sözü veriyoruz.

AİLE VE ARKADAŞ UÇUŞLARI

Sizi havada ayırmıyoruz bile, uçuşumuz sırasında yamaç paraşütçülerimizle bir araya geliyoruz, hatta paraşütlerde yürüyoruz. Bu sınırsız özgürlüğün tadını çıkarın.

AKROBASİ ZAMANI

6.500 fitten yamaç paraşütü yapmak sizi yarı yolda bırakmadıysa, gerçekten nefesinizi kesecek sürprizlerimiz var. G kuvveti tamamen sizin isteğiniz üzerine güvenlik sınırlarında sizleri bekliyor.

ULAŞIM BİLGİLERİMİZ

Sıradan bir ticari yamaç paraşütü uçuşu yerine, sportif duygularla çalışan profesyonel ekibimizle en ayrıcalıklı Fethiye yamaç paraşütü uçuşunu yaşamak için internet sitemizi https://www.fethiyeyamacparasut.com/ ve instagram https://www.instagram.com/fethiye.yamacparasutu/

adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.