Mansur Yavaş Neden Makam Odasındaki Erdoğan Portresini Kaldırmadı?

Mazbatasını alarak resmen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, devir teslim töreninin ardından makam odasındaki Recep Tayyip Erdoğan portresini indirmedi. Sosyal medyanın da ilgisini çeken bu durum akıllarda soru işaretleri kalmasına neden oldu. Peki Mansur Yavaş makam odasındaki Erdoğan portresini neden kaldırmadı?

Yukarıda yer alan fotoğrafta görüldüğü üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi yerinden kaldırılmamış; sadece sol taraftaki Binali Yıldırım’ın portresinin yerine asılmış.

Bu sorunun en mantıklı cevabı siyasette fevri hareket etmenin bedelinin ağır olmasıdır. Mansur Yavaş, odasındaki bu portreyi kaldırsaydı bu sefer Yavaş’ın ülkenin Cumhurbaşkanına saygısızlık ettiğini, yanlış yaptığı hatta yandaş medyada hakaret ettiği yazılacaktı. Bu hareketle Mansur Yavaş medyaya da koz vermemiş oldu. Diğer ihtimali düşündüğümüzde Yavaş’ın Truva çıkmış olması gerekir.

Oraya Erdoğan’ın portresini koymamak sadece Erdoğan ve Adalet-Kalkınma Partisi’ne yarar. Makama saygı önemli ancak Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 hafta önce Mansur Yavaş hakkında söyledikleri ortadayken bu hamle mantıksız gelebilir. Mansur Yavaş şu anda olabilecek en aklıselim adımlar atmaktadır.

Hırsını ve ihtirasına yenik düşse sonu Muharrem İnce gibi olabilir. Zira Muharrem İnce de büyük bir heyecanla gelmiş, heyecan katmış ancak Erdoğan’a oynamak gibi büyük bir hata yapmıştı. Erdoğan’a oynamak Türkiye’de hiçbir partiye oy kazandırmaz. Bunu 31 Mart yerel seçimlerinde daha net bit şekilde gördük. AKP seçmeni partiye değil kişilere oy veren bir kesim. Kaldı ki AKP kitlesi için Erdoğan çok büyük şeyler ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir