Mehmet Özhaseki: Hainlik Edenlerin Çoğu Üniversite Mezunu

Adalet ve Kalkınma Partisi‘nin Ankara Büyükşehir Belediye Mehmet Özhaseki’nin 2016 yılındaki söylediği sözler bugün yeniden gündemde. Özhaseki, zamanında üniversite mezunları için ‘hain’ tanımlamasında bulunmuştu.

17 Haziran 2016 tarihinde Kayseri‘de bir İmam-Hatip Ortaokulu açılışında konuşan dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, şu ifadelere yer verdi:

İlginizi Çekebilir:  Bayram Ola Bayramlarımız

Devlete hainlik edenlerin çoğuna bakın üniversite mezunu. Ne hikmettir bu okullardan bazen de böyle yamyamlar çıkıyor. Allah’a hamdolsun imam hatip gençliği güzel okuyor, önüne bakıyor, milletini seviyor, devletiyle de asla bir problemi yok.”

Mehmet Özhaseki’nin Üniversite Geçmişi

İlginizi Çekebilir:  Emrah Serbes 2 Kişinin Öldüğü 1 Kişinin Yaralandığı Trafik Kazasını Kendisinin Yaptığını İtiraf Etti

Özhaseki, ilk ve ortaöğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü kazandı ancak ülkedeki siyasi karışıklık ve belirsizlikten dolayı bu bölümde devam etmedi. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve buradan mezun oldu. Ancak avukatlık mesleğini icra etmedi. Kayseri’nin 5 dönem üst üste belediye başkanı oldu, Çevre ve Şehircilik Bakanı görevinde bulundu. Özhaseki şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi