Kamerayı Açık Unutan Dekandan Skandal Sözler: ”Kızların Resimlerini de Görüyoruz Böylece Çaktırma”

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi dekanı Orhan Acar, bir video konferans görüşmesi sonrasında kamerayı açık unutması ile skandal sözlere imza attı. Acar’ın kamerayı açık unutup söylediği sözler sosyal medyada gündem yarattı.

Kızların Resimlerini de Görüyoruz Böylece

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı olduğu öğrenilen Orhan Acar, gerçekleştirdiği bir video konferans sonrasında kameranın açık olduğunu unutup ”kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma” diye konuştu. Acar, daha sonra yanındaki bir arkadaşının uyarması ile hatasını anladı ancak iş işten geçti.

İlginizi Çekebilir:  Öykü Baştaş Kimdir? Neden Gündem Oldu?

”Şimdi yandık” diyerek başına gelecekleri tahmin eden dekan Orhan Acar’ın sözleri Ekşi Sözlük yazarlarının ve Twitter başta olmak üzere sosyla medyanın tepkisini çekti. Acar’ın sözlerine sosyal medyadan eleştiriler yağıyor. İşte skandal sözlerin söylendiği o video konferans:

Geçtiğimiz aylarda da Çorum Hitit Üniversitesi’nde profesör ile doçent arasında çıkan bir tartışmada profesör Faruk Yamaner, doçente küfür etmiş ve skandal görüntüler sosyal medyada gündem yaratmıştı. Videoda kendi işine karışmamaları gerektiğini ifade eden profesöre doçent karşı çıkmış ve bunun üzerine profesör Yamaner de sinirlenerek “benim profesörlüğüme laf edenin anasını avradını…” diyerek doçente küfür etmişti.

İlginizi Çekebilir:  ATV'nin Damacanalı Sahte Yağmur Haberi

Akademinin İçler Acısı Hali

Basına yansıyan sadece bu iki olaydan da rahatlıkla akademinin halinin perişan olduğunu söyleyebiliriz. Kaldı ki yukarıda ismi zikredilen şahıslardan olan Faruk Yamaner, üniversite bünyesine oğlunu ve gelinini almış o görevde olmayı hak eden en az 2 kişinin hakkına girmişti. Daha güncek olan skandal ise bir akademisyenin ne kadar alçalabileceğinin abidesi konumunda. Ders dinlemek, bir şeyler öğrenmek için kendisini dinleyen kız öğrencilerin görüntülerine bakıp bundan büyük bir keyif almak hangi kavramla açıklanır bilinmez. Fesatlığın, iç çirkinliğin, suistimalin, yozlaşma ve çürümenin tezahürü olan bu videoda aslında akademinin içler acısı halinin belki de onda birini görüyoruzdur. Evet, genç nesilleri kimlere emanet ediyoruz. Yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır diyen Atatürk, herhalde bu öğretmenlerden kast etmiyordu.

İlginizi Çekebilir:  İlber Ortaylı: Ayasofya'nın İbadete Açılması Söz Konusu Olamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara