Sağlık

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Dişlerimiz güzel gülüşlere sahip olabilmemiz de her zaman önemli noktalardan bir tanesidir. Sağlıklı biçimde korumamız gereken bu diş yapısında bazı olumsuz durumlar yaşanarak farklı tedavilere neden olabilmektedir. Özellikle bu tedavilerden bir tanesi olan Kanal tedavisi, diş yapısı açısından çok etkili olarak hiçbir zaman aksatılmaması gerekir. Kanal tedavisi olacak kişiler ise bu tedavinin en ince ayrıntılarına kadar sorular sorarak bilgiler almak isteyebiliyorlar. Bu sorulardan bir tanesi olan ”Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?” sorusunu bu yazımızda açıklayarak detaylı bilgiler vereceğiz.

Kanal Tedavisi yapılan operasyonun durumuna göre değişiklik gösterebilen bir işlemdir. İşlem, ortalama olarak 30 ila 90 dakika kadar sürerek hastanın kontrollü şekilde tedavisi tamamlanır. Bu noktada daha farklı bir bilgi de verecek olursak hastanın durumuna göre kanal tedavisi iki ya da üç seans kadar da sürebiliyor. Özellikle hastada enfeksiyon, diş temizleme ilacı veya kapılan iltihabın inmesi beklenirse bu süreç doğal olarak uzayabilir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds