Hayvanlar

Kedinin Su İçtiği Kaptan Su İçilir mi?

Kediler evde beslemesi kolay olan evcil hayvanlar arasında yer almaktadır. Kedilerin bakımı doğru bir şekilde yapılırsa tüyleri de oldukça az miktarda dökülür. Kediler dinimizce de evde beslemeye uygun görülmüştür. Hatta kedinin içtiği su ile abdest almak bile uygun görülmüştür.

Peki, kedinin su içtiği kaptan su içilir mi? Evet, kedinin su içtiği kaptan su içilebilir. Ancak kedinin içtiği sudan içmek hijyen açısından doğru değildir. Su içtiği kaba kedinin tüyleri dökülebilir ve içilen su ile insan vücuduna yerleşebilir. Bu da bazı sağlık sorunlarına neden olur. Özellikle kedi tüyüne alerjisi olan insanlar kesinlikle kedinin içtiği kaptan su içmemelidir.

Kedinin su içtiği kapta kalan su ile abdest almak, kedinin içtiği sudan içmek dinimizce uygun görülmüştür. Hatta peygamber efendimiz kedinin su içtiği kapta kalan su ile abdest almıştır. Ancak kedinin su içtiği kaptan su içmek insan sağlığı için tehlikelidir. Zor durumda kalındığında kedinin kabından su içilse de tercihe bağlı olarak içilmemesi önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi