Sağlık

Pudra Şekeri Gluten İçerir mi?

Gluten hassasiyetiniz bulunuyor ve hamur işi türde yiyeceklerde kullanım amaçlı bu soruyu soruyorsanız zaten baştan hata yapıyor olabilirsiniz. Un ve türevi içeren gıdaların çoğu gluten içermektedir. Bu maddelerin kullanımı esnasında ortaya çıkabilecek yan etkiler özellikle diğer gıda türlerinde bulunan glutene göre çok daha kuvvetli olduğundan dolayı sizin için büyük risk oluşturabilir. Bunun dışında pudra şekeri gluten içerir. Aslında durum tam tersi olsaydı bile bu ürünü size tavsiye etmemiz yine mümkün olmayacaktı. Yalnızca çölyak hastaları değil, sporcular ve sağlığına dikkat eden kişilerin de tüketime dikkat ettiğini düşünelim. Böyle bir durumda basit şeker vücutları için son derece yağ yapıcı etki yaratacaktır.

Glutensiz Pudra Şeker Varm mı?

Market raflarında özellikle son zamanlarda glutensiz pudra şekeri ürünleri satılmaya başladı. Eğer, çevrenizdeki bakkallarda sınırlı çeşit varsa internetten de sipariş edebilirsiniz. Ancak güvendiğiniz markaları tercih etmeniz glutenden kaçayım derken başka zararlı katkı maddeleriyle karşılaşma ihtimalinizi son derece düşürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds