Kemal Kılıçdaroğlu’na Şehit Cenazesinde Tekmeli Yumruklu Saldırı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde, törene katılan vatandaşlar tarafından darp edilmeye çalışıldı.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’na Saldırı Görüntüleri

Ankara’nın Çubuk ilçesinde geçtiğimiz gün Hakkari’de şehit düşen Yener Kırıkçı’nın cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, törene katılan vatandaşlar tarafından yuhalandı, bazı vatandaşlar da Kemal Kılıçdaroğlu’na tekme ve yumrukla saldırmaya başladı. Olay, kameralara böyle yansıdı:

PKK Dışarı Sloganları Attılar

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de Sendikacılıktaki Yozlaşma

Şehit Kırıkçı’nın cenaze törenine katılan vatandaşlar törene Kemal Kılıçdaroğlu’nun da geldiğini görünce ”PKK Dışarı” sloganları atmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tekme ve Yumruk Attılar

Cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle tansiyon da yükseldi. Bir grup vatandaş, Kılıçdaroğlu’na tekme ve yumruklarla saldırdı.

Kılıçdaroğlu Dışarı Çıkarılamıyor

NTV’den Serkan Kaya’nın haberine göre hem cenaze töreni sırasında hem de sonrasında büyük bir arbede yaşandı. Saldırı sonrasında Kılıçdaroğlu polis eşliğinde bir eve alındı ancak Kılıçdaroğlu henüz evden çıkarılamadı. Öfkeli kalabalığın yatıştırılması için polisler uzun diyaloglar kuruyor. ”PKK dışarı” sloganının da Kılıçdaroğlu’nun evden çıkması için kalabalık tarafından söylendiği iddia edildi.

İlginizi Çekebilir:  Cumhurbaşkanı’nın Tek Başına Yaptığı İşlemler Nelerdir?

Emniyet Genel Müdürü ve Kaymakam Olaya Dahil Oldu

Evin dışarısında toplanan öfkeli kalabalığı yatıştırmak ve dağıtmak için Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve Çubuk Kaymakamı Uğur Sezer konuşma yaptı. Edinilen bilgilere göre CHP lideri Kılıçdaroğlu güvenli bir şekilde evde tutuluyor.

İlginizi Çekebilir:  İstiklal Caddesi'nin Adı 'Şehit Muhammed Mursi Caddesi' Olarak Değiştirildi

Mehmet Bekaroğlu: Durumu İyi

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ‘‘Genel Başkanımız hala saldırı altında ancak durumu iyidir. Bu saldırıdan başta içişleri Bakanı Soylu olmak üzere Genel Başkanımızı hedef gösterenler sorumludur

Kaynak: Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir