Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan Şahsın İsmi Belli Oldu: Osman Sarıgül

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan vatandaş kim? Cenaze töreninde çıkan arbede sırasında Kılıçdaroğlu’na yumruk atan ve Kılıçdaroğlu’nun yüzünde şişlikler oluşmasına neden olan şahsın adı ne?

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde, evvelsi gün teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katıldı. Törende Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sloganlar atılırken bir grup vatandaş da Kemal Kılıçdaroğlu’na linç girişiminde bulundu. Bu olaylar sırasında bir vatandaşın Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk attığı kare çok konuşuldu. İlerleyen saatlerde Kılıçdaroğlu’na yumruk atan şahsın ismi belli oldu: Osman Sarıgül

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Üniversitesi Kuruluş Tarihi ve Amacı

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan şahsın adı Osman Sarıgül.

Cenaze töreninde yaşanan arbedenin ardından saldırgan veya saldırganların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatılırken yumruk atan şahsın Akkuzulu köyünden Osman Sarıgül olduğu öğrenildi. Ancak yumruk attıktan hemen sonra olay yerinden kaçan Osman Sarıgül, henüz yakalanmadı. Polis ve jandarma yumruk atan Osman Sarıgül‘ü her yerde arıyor.

İlginizi Çekebilir:  AKP’nin İtibar Politikası: 169 Bin Nüfuslu Palandöken’e 22 Milyon Liralık Nikah Sarayı

6 Kişi Göz Altına Alınmıştı

Kılıçdaroğlu’na yumruk olayını soruşturmak üzere Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığı görevlendirilmiş ve olayla ilgili olarak 6 kişi göz altına alınmıştı. Görüntüler üzerine soruşturmayı derinleştiren Komutanlık, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan şahsın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu köyünde çiftçilik yapan Osman Sarıgül olduğunu tespit etti. Çubuk Kaymakamlığı bizzat şüphelilerin yakalanması talimatı verirken olayın faili Osman Sarıgül‘ün kaçtığı öğrenildi. Polis ve Jandarma başta Çubuk köyleri olmak üzere her yerde Osman Sarıgül‘ü arıyor.

İlginizi Çekebilir:  İyi Parti Seçim Eleştirisi: Anadolu Teşkilatı Zayıf

Siber Suçlar da Devrede

Konuyla ilgili olarak Ankara Emniyeti’nin Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olaydan önce sosyal medyada saldırı için çağrı yapılıp yapılmadığını araştırıyor. Öte yandan Ankara Valiliği, cenaze töreninde yeterli güvenlik önlemlerinin alınmaması gerekçesiyle idari soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce