Gündelik Hayat

Klima Göz Kuruluğu yapar mı?

Kışın ısınmak, yazın ise serinlemek için kullandığımız ve çok fazla tercih edilen klimaların, bilinen birçok zararı da bulunmaktadır. Özellikle gözlerde kuruluğa neden olmasından dolayı birçok kişi tarafından kullanımı tercih edilmez.

Klima göz kuruluğuna neden olur. İç ortamdaki nem seviyelerini düşürebilir ve bu durun gözlerde kuruluk, kaşıntı ve rahatsızlık hissine yol açabilir. Klimanın oluşturmuş olduğu olduğundan fazla kuru hava, göz yüzeyindeki doğal nem tabakasını azaltabilir ve göz kuruluğuna neden olabilir. havadaki nem miktarının düşmesi gözlerde kuruluğa neden olur. Özellikle lens kullanan bireyler bu göz kuruluğunu daha fazla hissederler. Eğer hava yüzünüze üflenirse gözlerinizin daha çabuk kurumasına neden olur ve gözyaşı filminizi yeniden nemlendirmek için uygun şekilde göz kırpıncaya kadar gözleriniz zaten kuru ve rahatsız olur. Gözlerde yanma veya batma hissi, kaşıntı, kızarıklık, bulanık görme, gözlerde yorgunluk ve hassasiyet göz kuruluğunun belirtileridir.

Bu durum toplum içinde sık görünen olaylardan biridir. Göz kuruluğunu en aza indirmek için klimanın direkt önünde bulunmamalı ve göz damlaları veya nemlendirici göz damlaları kullanarak geçici rahatlama sağlayabilirsiniz. Klimalı odada bulunuyorsanız daha sık su tüketerek ve düzenli olarak gözleri dinlendirmek de fayda sağlayabilir.

Göz kuruluğunuz sürekli olarak devam ediyor ve bu durum sizi oldukça fazla rahatsız ediyorsa bir göz doktoruna muayene olmalı be klimalı ortamda çok kalmamayı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds