Koç’un Abdülmecid Köşkündeki İğrenç Sergisi

Koç Holding’in Ömer Koç Koleksiyonundan Bir Seçki: Kapı Çalana Açılır adlı sergisi sosyal medyada geniş yankı buldu.

Abdülmecid Efendi Köşkü’nde yapılan sergi 11 Kasım 2017 saat 19.00’a kadar devam edecek.

Sosyal medyada şu sıralar gündem olan sergiye tepkiler çığ gibi. Özellikle mihraptaki çıplak heykel büyük tepki çekti.

Serginin Abdülmecid Köşkü’nde yapılması ve sergilenen materyallerin teşhir edici olması tepkilerin asıl nedeni.

İlginizi Çekebilir:  A Haber’in Seçim Analisti Dediği Kenan Demir Kimdir? Nerelidir?

Rezilliğin sanatı olmadığını bir kez daha gösteren Koç Holding, son yaptığı hareketi ile bunu tekrar kanıtlamış oldu. Sultan Abdülmecid’in alnını secdeye koyduğu yere yıllar sonra çıplak bir heykel koyup sergi ve sanat adı altında ziyaretçilere sunmak kültüre hareket değil mi?

Öyle ki sergideki heykeller ve resimler bir kutunun içinden çıkmadı. Bu organizasyonu düzenleyenler neyin sergileneceğini gayet de iyi biliyorlardı. Böyle bir sergi için Abdülmecid Han köşkünün neden seçildiği konusu akılda soru işareti bırakan bir durum.

İlginizi Çekebilir:  Süleyman Soylu: “Çocuklar Dahil 92 Bin Suriyeliye Vatandaşlık Verildi, Büyük Bölümü Nitelikli İnsanlar”

İstanbul’da sergi için çok güzel yerler olmasına rağmen Abdülmecid köşkünün seçilmesinde bir art niyet olduğu apaçık.

Köşk’te İslami motiflerin sıkça yer alması Koç’un sergi kararında herhangi bir değişikliğe neden olmamış. Oysa Koç gibi ülkeye mal olmuş bir köklü şirketten böyle mukaddesata değer vermesi beklenirdi. Cumhuriyetin ilk şirketlerinden olan Koç’un bu son sergisi aynı zamanda Marka imajında sarsıntılara da neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Recep Tayyip Erdoğan’ın Ocak 2017’de Ziyaret Ettiği ve “Devlet Yüksek Nişanı” Aldığı Ülke Hangisidir?

Kısa zamanda Koç’tan bu iğrenç sergiyi bitirmesi en büyük temennimiz. Zira bu serginin devam etmesi Koç için büyük bir imaj kaybı olacaktır.

Abdülmecid Köşkünde Düzenlenen “Kapı Çalana Açılır” Sergisinine Çirkin Saldırı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri