Bir Zamanlar Devlet Bahçeli: AKP Artık PKK’dır

Devlet Bahçeli’nin vakti zamanında yaptığı açıklamalar, bugün dahi zaman zaman gündeme gelmekte ve gündem olmaya devam etmektedir. Bir zamanlar Devlet Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin artık PKK olduğunu ifade etmişti. 

Çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, “bölücülüğün yol haritası gururla sunulmuştur” diyerek şöyle devam etti:

İlginizi Çekebilir:  Kalp Kalbe Karşı Derler Ne Demek?

“Bölücülüğün yol haritası gururla sunulmuştur. PKK, Türkiye’den toprak almadan silah bırakmayacaktır. Aksini iddia eden varsa ya şerefi yoktur ya da aklını ve mantığını kaybetmiş bir sefildir. AKP artık hem HDP hem PKK’dır. AKP ve HDP sandığa gömülmezse Türkiye gömülecektir. Yıkım yakındır görünüz” 

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları akıllara Recep Tayyip Erdoğan’ın “internet diye bir şey var; ne dediğin ne söylediğin orada. Tarihine, gününe, saatine kadar” her şey kayıtlı” açıklamalarını getirdi. Devlet Bahçeli daha önce de benzer açıklamalarda bulunmuş ve Bahçeli’nin bu açıklamaları çok tartışılmıştı. 

İlginizi Çekebilir:  Neslican Tay’a “Bu Çıplaklıkla Cennete Zor Girersin” Diyen Neslihan Sungur Kimdir? Nerede Yaşıyor?

“Ne kadar Omo, Tursil varsa hepsini Haliç’e döküp AKP’yi orada yıkayacağım” diyen Devlet Bahçeli, andımız hakkında da “Andımızı getirmezsem namussuzum” ifadelerini kullanmıştı. Devlet Bahçeli’nin “AKP artık PKK’dır” sözleri de yine tekrar tekrar gündem olacak bir açıklamadır. 

Siyasetin omurgası olmadığını bizlere bir kez daha gösteren Devlet Bahçeli’nin bu sözleri akıllara HDP ve AKP arasındaki gizli ittifakı da akıllara getirdi. 

İlginizi Çekebilir:  Nagehan Alçı: 18 Keçinin Otladığı Kaya Parçası İçin Savaş mı Yapalım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara