Yemek

Maydanozsuz Köfte Olur Mu?

Önceki yazılarımızda kıvamlı ve güzel bir köfte için kullanılacak malzemelerden detaylı olarak bahsettik. Bu makalemizde ise maydanoz kullanmadan bu işin olup olamayacağını tartışalım.

Maydanozsuz Köfte Olur Mu?

Köfte yapılırken kıymanın içine birçok malzeme koyulur. Bu malzemeler genellikle maydanoz, yumurta, ekmek içi ve çeşitli baharatlardır. Fakat herkesin köfte yapışı farklıdır. Kıymaya istediğiniz malzemeleri koyarak veya koymayarak köfte hazırlamanız mümkün olacaktır. Öyle ki sadece kıyma ve tuz kullanılarak bile köfte yapılabilir. Bu sebeple maydanoz kullanmadan da köfte hazırlamak mümkündür.

Maydanozsuz köfte hazırlamak için kıymanıza istediğiniz malzemeleri koyarak iyice yoğurmalısınız ve bir süre buzdolabında bekletmelisiniz. Daha sonra kıymalarınıza köfte şeklini vererek köftenizi yapabilirsiniz. Köftenizi yaparken yeşillik kullanmak istiyorsanız maydanoz yerine alternatif dereotu gibi malzemeler kullanarak da tarifinizi deneyebilirsiniz. Fakat farklı yeşillikler köfteye yakışmayacağı için sade yapmak doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds