Kot Pantolon Rengi Atmaması İçin Ne Yapılır?

Sanırım mağazalarda en çok değişim talebinde bulunan kıyafetler kot pantolonlar oluyor. Kot pantolon rengi atmaması için her kesin bir fikri var. Fakat sirkeli su ve karbonat ile bütün problemleri çözebileceğini düşünen milletimize kot pantolonun solmaması için de bu tavsiye verilmiş. Bahsettiğim kaynaklar internetteki bloglar ve televizyon kanalları. Bu makalede adım adım kot pantolonunuzun renginin atmaması için neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.

İlk olarak her şeyin bir ömrü olduğu gibi kotun da bir ömrü olduğunu unutmayın. Yıllarca giydiğiniz pantolon tabii ki solup, yıpranabilir. Pantolonu aldığınız ilk gün genel alışkanlık ve hijyen kuralları gereği yıkamanız muhtemel. Şimdi, bakıma ilk adımdan başlayıp her seferinde bunlara dikkat etmemiz gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  Su Faturası Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Kot pantolonunuzu ters çevirin ve etiketinde bulunan yıkama koşullarına dikkat edin. Çoğu kıyafette olduğu gibi pantolonu yıkarken de soğuk su kullanmanız daha az yıpranmasına fayda edecektir. Kotlarınızı diğer çamaşırlardan ayrı yıkayın. Renkleri uysa da kumaşı yapı olarak diğer kıyafetlerden farklı olduğu için aynı renk diye de ne bulduysanız çamaşır makinasına tepmenizin lüzumu yok.

Deterjan olarak da kotlar veya siyahlar için kullanılmış özel sıvı deterjanlar kullanmanızı tavsiye ederim. Bunu bir pazarlama stratejisi olarak görebilirsiniz. Fakat piyasada en ucuz kot pantolon 100 TL civarında deterjana vereceğiniz ekstra 20 liradan kısıp daha kısa ömürlü ve solgun bir kot kullanmanız da mantıksız. 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 235. Seviye “Hedefi Vurmasını Sağlayabilir misin” Sorusunun Cevabı Nedir?

Pantolonlar sık yıkanmaz! Kot pantolon rengi atmaması için de bu kurala uymak gayet faydalı olacaktır. Üzerinizdeki her şeyi çıkarıp makinaya tepmeye alışkınsanız öncelikle bu huyunuzdan vazgeçin. Üzerinde bir leke veya kir olmadığı sürece pantolonu güzelce bir gün havalandırıp dinlendirdikten sonra ütülemeniz yeterli olacaktır. Sürekli çamaşır makinasında yıkamanız tertemiz düzgün yapmak yerine daha yıpranmış ve çirkin görünüme sahip bir pantolon giymenize sebep olur.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Olamaz Behzat Silahlarını Evde Unuttu ve Korumasız'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Kot Pantolonunuz Solduysa Ne Yapmalısınız?

Buraya kadar kot pantolon rengi atmaması için neler yapılabilir, bahsettik. Eğer rengi atan bir kot pantolonunuz varsa hazır paketli bir şekilde bulabileceğiniz kot boyalarını makinanın deterjan gözüne atabilirsiniz. Ya da kurutemizleme firmalarının daha profesyonel boyama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu işlem ne kadar çözüm olduğu iddia edilse de kotunuzu ilk günkü haline döndürmeyecektir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara