Erdoğan: Orada Mehmet Özhaseki Dururken Soyadı Yavaş Olan Birine mi Oy Vereceksiniz?

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce’de yaptığı mitingde Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adayı Mansur Yavaş’ı hedef aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. 

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Düzce’de miting düzenleyen Adalet ve Kalkınma Partisi genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, halka hitap etti. Erdoğan, daha önce yaptığı miting videolarında bu sefer HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamalarını halka izletti. Erdoğan ayrıca Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş’a yüklenerek şöyle konuştu. 

İlginizi Çekebilir:  Ergün Diler: 26 Bin CIA Ajanı Türkiye'de

“Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Mehmet Özhaseki kardeşim orada dururken, oyunuzu soyadı Yavaş olan bu adama mı vereceksiniz? Pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı vuralım.” 

Seçmenlere oy kullanma çağrısında bulunan Erdoğan “Sandıkta kullancağınız oya ve sandığa sahip çıkın” diye konuştu. 

Adalet ve Kalkınma Partisi genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce de Mansur Yavaş hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bir canlı yayında konuşan Erdoğan “Bu zatın zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda” sözlerine yer vermişti. 

İlginizi Çekebilir:  Rakip Takım Oyuncularını Jiletle Yaralayan Amedspor’lu Mansur Çalar’a Ömür Boyu Men Cezası Verildi

Buradan HDP’ye Mama Çıkmaz

Erdoğan’ın mitinginde dikkat çeken bir diğer cümle ise ‘Buradan HDP’ye mama çıkmaz’ oldu. Erdoğan şöyle devam etti: 

“Eğer bu Kürdistan’ı çok seviyorsa anlaşılan o Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var defol git, orada ne yaparsan yap. Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Kim olduğuna, hangi partiden olduğuna, fikrine, zikrine bakmaksızın peşinen karşımızdakileri destekleyeceklerini söylüyorlar. Şu veya bu sebeple sandığa gitmemek ülkeye ve millete zarar vermektir. Hiçbir vatandaşımın böyle bir vebali altına gireceğini düşünmüyorum”

İlginizi Çekebilir:  Ümit Can Uygun Kimdir? Aleyna Çakır'ın Katil Zanlısı Ümitcan Uygun'un Sosyal Medya Paylaşımları

AĞZINI BOZDU

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunan Erdoğan şu sözlere yer verdi: 

Hani CHP’nin başındaki zat 17 yılda ne yaptınız diye soruyor ya. Bay Kemal’in sıkıntıları var. Aynı zamanda bakar kördür. Geçen gün Hatay’a gitmiş. Başkana diyor ki burada baraj var mı? Benim için 6 baraj 3 gölet yaptıracağız, yaptık dedim. O da onu soruyor. Bunların kılavuzu karga. Bay Kemal bak eserlerle konuşuyorum. Senin başkanın kendi ilinde ne var haberi yok. Kılavuzu karga olanın nokta nokta…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi