DiniGündelik Hayat

Yatakta Yemek Yemek Günah mı?

Yatakta yemek yemek çoğu kişi için tasvip edilmeyen ve onaylanmayan bir davranıştır. Özellikle yatarak ve yatakta yemek yememek konusunda uyarılırız. Peki bunun dini bir boyutu var mı? Yatakta yemek yemek günah mı?

Yatakta yemek yemek hijyenik olmayan bir eylemdir. Özellikle yapılan araştırmalara yatarak yemek yemenin zararlı olabileceği konusunda uyarıyor. Bunun yanı sıra yatakta yemek yeme sırasında yatağa dökülen kırıntılar hijyenik olmayan bir ortam oluşturmaktadır. İslam dini temizlik ve hijyene oldukça önem verir. Kişinin abdest ve çeşitli aracılarla temizlenmesini emreder. Bununla birlikte ekmek ve verilen nimet İslam dini için oldukça önemli ve kutsaldır. Bundan dolayı ekmeğe karşı yapılan “kötü muamele” tasvip edilmez. Geleneksel inançlara göre yatakta yemek yemek günah ve bu durum kişinin mental sağlığını etkileyen bir durum. Fakat bu durum esas itibariyle günah değil sadece yapılamaması önerilen bir davranıştır. Yatakta yemek yemek günahtır demek çok iddialı ve temelsiz bir sözdür. Ama yine de tüm etkenler değerlendirildiğinde yememeye dikkat etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds