Otomobil

Linea Kızdırma Bujisi Işığı Yanıp Sönüyor Sebebi Çözümü

Kızdırma veya ısıtma bujisi Fiat Fiorino ve Linea modellerinde sık sık hatalara sebep olmaktadır. Genellikle kadranda çıkan hatalar ‘ön ısıtma‘ veya ‘ön ısıtma bujilerini kontrol edin!‘ şeklinde olmaktadır. Bir uyarı çıkmasa da aracınızı çalıştırdıktan kısa bir süre sonra ısıtma lambası 15-20 saniye kadar yanıp sönüyorsa bu da bir hata belirtisidir. Bu hataların sebebi çoğunlukla ortak bir problemden dolayı meydana gelmektedir. Öncelikle aracı sağlıklı çalıştırdığımıza emin olalım. Kontağı çevirdiğimizde çalıştırmadan önce yay işareti sönene kadar bekleyin. Ardından çalıştırınca bu hatayı görüyorsanız, ısıtma bujilerinden biri ya da bir kaçı patlamış, ömrünü tamamlamış demektir.

Bu sorunun çözümü için ısıtma bujilerinin tamamen değişmesi gereklidir. Kızdırma bujileri ne yazık ki tamiri mümkün olan parçalar değildir. Arızalı ise araç soğukta nasıl çalışıyor? Sorusuna cevap verecek olur isek birkaçı sağlamdır ve idareten görevini yerine getiriyordur. Buna güvenmeyin ve maliyeti oldukça düşük olan kaliteli bujiler kullanın. Özellikle soğuk bölgelerde yan sanayi bujiler kısa süre sonra tekrar patlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi