Kredi Kartındaki Para Nasıl Nakite Çevrilir?

Kredi kartı kullananların en çok muzdarip oldukları konuların başında kredi kartındaki limiti nakite çevirmek yer alıyor. Kredi kartının geçmediği ya da kabul edilmediği yerlerde nakit para, her zaman daha kolay ve pratik olabiliyor. Fakat kartın içindeki limiti bir şekilde nakite çevirmek gerekiyor. Kredi kartındaki para nasıl nakite çevrilir? Kredi kartındaki parayı nakit olarak nasıl alabiliriz? Kredi kartındaki parayı nakit almak mümkün mü? Gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağımız bu yazıda yöntemleri bölümlere ayırdık. İşte kredi kartındaki parayı nakite çevirme yöntemleri.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Metin'in Behzat'a Biraz Zaman Kazandırmak İçin Vampirleri Oyalaması Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?
Nakit Avans

Bazı kredi kartlarında olmasa da çoğu kredi kartının nakit avans özelliği bulunmakta. Herhangi bir ATM’ye giderek ilgili “nakit avans” bölümünden, şayet limit varsa, para çekebilirsiniz.

Dikkat: Kredi kartınızın dönem borcunun ödendiğinden ve limitin alışverişe açık olup olmadığını kontrol ettikten sonra nakit avans işleminine başlayın. Örneğin hafta sonu ödemiş olduğunuz bir kredi kartı borcu, hemen açılmayacaktır.

Altın Alarak Nakite Çevirmek de Mümkün

Kredi kartındaki parayı nakite çevirme yöntemlerinden biri de altın almak. Altının alış fiyatı ile satış fiyatı arasında belirli bir fark olsa da, bir önceki yöntemde başarısız olmuşsanız, denemekte yarar vardır. Altın aldığınızda alım ve satım arasında bir fark olduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Kelime Sörfü “İnsanların Olduğu Yerler” Sorusunun Cevabı Nedir?

Dikkat: Kredi Kartı ile altın alımında bazı kuyumcuların fark aldığını da belirtmekte fayda var. Örneğin gram altın fiyatı, normal fiyatından biraz daha pahalı olabilir.

Bazı İşletmelerden de Yapılabilir

Bazı işletmelerden de kredi kartındaki parayı nakit olarak almak mümkün. Fakat bir tanıdık olması sizin yararınıza olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Kubilay Haksız Yere Suçlandı ve Hapse Atılacak Şimdi Dosyasına Koymak İçin Fotoğraflarını Çekiyorlar'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Dikkat: Çoğu işletmeler böyle bir şeye yanaşmazlar. İşletmeler, böyle bir şeyi kabul ettiklerinde ise sizden bunun karşılığında belirli bir oranda komisyon isterler.

Kredi kartındaki parayı nakit olarak çevirmenin kısaca yöntemleri budur. Altın alarak kredi kartındaki parayı nakit olarak almanın çeşitli yolları da var. Kurumsal kuyumcuları seçerek daha fazla bir kar edip, komisyon farkını azaltmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce