Bahar Aylarında Nasıl Giyinmek Gerekir?

Önceki yazımızda koyu renkler giyerek daha zayıf gözükebileceğinizden bahsetmiştik.

Bahar, yeniden doğuşu ve doğanın canlanışını temsil eden bir mevsim olarak pek çok insanın en sevdiği mevsimdir. Bahar ayları, yine pek çokları için, sevinç ve mutluluk kaynağı olmuştur. Bu mevsimde elbiselerinizle sevinç ve mutluluğunuzu artırmak için giyeceğiniz elbiseler, aksesuar ve takılar oldukça önemli. Peki bahar aylarında nasıl giyinmek gerekir? İşte bahar aylarında en iyi şekilde giyinme yöntemleri.

1-) Canlı Renkleri Tercih Edin

Baharın gelişini elbette ki elbiselerinizle karşılamak, baharı doyasıya yaşamak için en önemli kriter. Baharın heyacanını elbiselerinizle kat kat artırmak için canlı renkleri tercih edin. Turuncu, sarı, can kırmızısı, açık yeşil, okyanus mavisi gibi renkleri tercih ederek baharla mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

2-) Doğal Renkler Tercih Edin

Tabiatı, tabiat anayı temsil eden renkler kullanın. Bu enerjinizi daha da artıracak ve baharı “iyi ki var” hissiyle karşılamanızı sağlayacaktır. Gri, kahverengi, yeşil, lacivert gibi renklerle doğa ile harika bir uyum yakalamak elinizde!

3-) Birkaç Parçadan Oluşan Kombinleri Tercih Edin

Pantolon/etek, tişört/gömlek ya da üzerine giyilebilecek bir sweat veya sweatshirt ile hem üzerinizdeki elbiseleri olduğundan daha uyumlu gösterecek hem de mevsimin bir yaz kadar sıcak olmamasından dolayı, bazen soğuk havalarda kendinizi güvende hissedeceksiniz.

4-) Desenli Elbiseler Kullanın

Ağaç desenli, doğa motifli veya kuş, böcek, papatya tarzında işleme ve temaya sahip tişört, gömlek veya eteklerle doğanın tüm enerjisini üzerinizde hissetmeniz mümkün.

5-) Evden Çıkarken Hava Durumuna Göz Atın

Bahar ayları malumdur ki ani hava değişikliklerine gebe bir mevsimdir. Şık ama ince elbiselerle her ne kadar kendinizi güzel hissetseniz de ani bastıran yağmurla tüm enerjinizi tüketebilirsiniz. Evden çıkarken hava durumuna kısaca göz atmakta fayda var.

6-) Şemsiyeyi İhmal Etmeyin

Şemsiyeler, şemsiyeler… Bahar aylarında belki de en çok ihtiyaç duyulan aksesuar. Ne zaman başlayacağı çoğu zaman bilinse de meteoroloji bazen yanılabiliyor. İşinizi meteorolojiye bırakmamak için hafif ve küçük ebatta bir şemsiye ile evden çıkabilir ve kendinizi tam anlamıyla güvende hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: