Kurtlar Vadisi’nde Davut Tataroğlu Aslında Kim?

Kurtlar Vadisinde rol alan Davut Tataroğlu aslında Aydın Doğan’ı canlandırıyor. 1936 yılında Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde dünyaya gelen Aydın Doğan nakliyecilik, tüccarlık, inşaat makineleri ve müteahhitlik gibi farklı iş alanlarında çalışmıştır. Lise eğitimini Erzincan’da tamamlayan Aydın Doğan üniversite hayatına İstanbul İktisadi Ticari iİlimler Akademisinde devam etti. Bu okul şuan Marmara Üniversitesi olarak kullanılıyor.

Aydın doğan şuan da evli, 4 çocuk ve 6 torun sahibidir. Aydın Doğan 1958 yılında kendi şirketini kurmuş ve lastik, bisiklet ve radyo satışı yapmıştır. Sonradan da ticari araç satışı, müteahhitlik ve inşaat makinaları sektörlerinde çalışmıştır. Aydın Doğan 1970 yılına kadar da eczacılık işiyle uğraştı.

İlginizi Çekebilir:  Recep İvedik 6 Çıkıyor mu? Ne Zaman Çıkacak?

Farklı Sektörler De Çalıştı

Aydın Doğan 1970 yılından sonra İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Bu görevin ardından da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu. 1979 yılında ise Milliyet gazetesini satın alarak medya sektörüne girmiş oldu. Milliyet Gazetesi’ni alarak Türkiye Gazete Sahipleri Sendika Başkanı oldu.

Aydın Doğan 1998 yılında Tokyo’da yapılan Dünya Yayıncılık Toplantısında seçimle Türkiye Yönetim Kurulu üyesi oldu. Aydın Doğan 1999 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet üstün hizmet madalyasını aldı. Doğan aynı yıl içinde Girne Amerikan Üniversitesi’nden ve 2000 yılında da Ege Üniversitesi’nden fahri doktora madalyası aldı.

İlginizi Çekebilir:  Kıyamet ve Benzeri Filmler

Birçok İlki Gerçekleştirdi

Aydın Doğan 2004 yılında Dünya Gazeteler Birliği Toplantısında seçimle Yönetim Kurulu Başkanı üyeliğine getirilen ilk Türk oldu. Aydın Doğan 1996 yılında Aydın Doğan Vakfını kurdu. Bu vakıf sayesinde kültür, turizm, eğitim ve sosyal alanda yaptığı çalışmaları tek çatı altına topladı. Aydın Doğan aynı zamanda 8 tane okul yaptırdı. Bu okullar kendisinin ve ailesinin ismini taşıyor.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisinde Süleyman Çakır Aslında Kim?

Aydın Doğan’ın kurduğu vakıf her sene karikatür yarışması düzenliyor. Aynı zamanla genç iletişimcilere de destek veriyor. Aydın Doğan edebiyat, müzik, sanat ve eğitim alanında birçok vatandaşa destekte bulunuyor. Kurtlar Vadisindeki en iyi rollerden birini canlandırıyor ve dizide Davut Tataroğlu tarafından karakterize ediliyor. Dizinin en sevilen oyuncularından biri tam olarak bu karakteri canlandırıyor. 

Davut Tataroğlu Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

davut tataroğlu kızı

davut tataroğlu ölümü kaçıncı bölümde ölüyor

kurtlar vadisi davut tataroğlu ofisi

davut tataroğlu kimi canlandırıyor

davut tataroğlu gerçek hayatta kim

davut tataroğlu aslında kim

davut tataroğlu gerçekte kimdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce