Kurtlar Vadisinde Halil İbrahim Kapar Aslında Kim?

Kurtlar Vadisinde Halil İbrahim Kapar aslında Halil Havar karakterini canlandırıyor. Halil Havar Hollanda’da cezaevinden helikopterle kaçtığı için ‘’ müthiş Türk’’ lakabını almıştır. Halil Havar uluslararası uyuşturucu kaçakçısıydı. Bu nedenle 1 yıl boyunca arandıktan sonra yakalandı ve sonu hapiste bitti.

2007 yılından beri aranan Halil Havar 2008 yılında saklandığı dağ evinde polisler tarafından basıldı. 1 yıllık arayış en sonunda başarıyla sonuçlandı. Yakalandıktan sonra İstanbul Beşiktaş Adliyesi’nde ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine atıldı.

 Halil Havar 1 Yıldır Kaçaktı

Halil Havar hakkında 2004 yılında Narkotik Şube’nin soruşturmasından sonra İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Halil Havar gördüğü ağır ceza mahkemesi neticesinde 3.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Fakat Halil Havar’ın hapis cezası mahkeme tarafından para cezasına çevrildi. Hapis cezasının tekabül ettiği para miktarı 1 milyon 464 TL  idi fakat Halil Havar bu parayı ödememek için kayıplara karıştı. Fakat bir yılın ardından Yeşilköy’de kaldığı evde tutuklanan Halil Havar yolun sonuna geldiğini bu şekilde anladı.

Yüksekten Uçuşa Geçti

Halil Havar bir dönem Gaziantep Spor ’da başkanlık yapmıştı. Mesleğinden dolayı iyi bir maddi yatırıma sahipti. Fakat 3.5 yıllık hapis cezasından kurtulmak için 1 milyon 464 TL parayı yatıramayınca kaçtığı esnasında sıfırı tükettiği söyleniyor. Bu kadar iyi kademede çalışırken sırf uyuşturucu kaçaklığından dolayı hayatını yakan Halil Havar tüm servetinden de vazgeçmek zorunda kaldı.

Halil Havar’ın Cezaevinden Kaçışı

Halil Havar Hollanda’da yattığı hapishaneden 19 Şubat 1991 yılında İtalyan Mafyasına mensup olan Trappaniler tarafından helikopter ile kaçırılmış ve izini kaybettirmişti. 2 yıl kaçmayı başaran Halil Havar kırmızı bülten ile aranırken Türkiye’de bulundu. Fakat savcılık serbest kalmasını isteyince yeniden izini kaybettirdi.

Halil Havar 1993 yılında bir gemide bulunan uyuşturucu sahiplerinden biri olması gerekçesiyle tekrar gündeme düştü. Halil Havar çılgın yaşantısıyla Kurtlar Vadisi dizisinde Halil İbrahim karakterinin canlanmasına sebep oldu. Dizide de Halo Dayı’yı polis helikopterleri kaçırıyordu. Birbirlerine de benzedikleri için çok uyumlu bir rol oldu.

Halil İbrahim Kapar Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

halil ibrahim kapar kimdir

halil ibrahim kapar kimi canlandırıyor

halil ibrahim kapar gerçekte kimdir

halil ibrahim kapar sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.