Kurtlar Vadisindeki Memati Aslında Kim?

Kurtlar vadisi dizisinde canlandırdığı Memati karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Gürkan Uygun aslında kimdir? Osman Sınav’ın Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırmış olduğu Memati karakteriyle herkesin tanıdığı bir kişi haline Gürkan Uygun, bu role askerden döndükten hemen sonra başlayıp, 10 yıl boyunca canlandırmıştır. 27 Mayıs 1974 doğumlu olan Uygun, İzmir Yarımca’da bir işçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kökenleri Gürcülere dayanan Gürkan Uygun aslen Sakaryalıdır. Liseyi bitirene kadar Yarımca’da yaşayan Uygun, 1993 yılında İstanbul’a yerleşmiştir. Lise yıllarında tiyatroya dâhil olduktan sonra, amatör olarak 1990 yılında tiyatro yapmaya başlamıştır. 7 yıl boyunca Dormen tiyatrosunda eğitim alan Uygun, oyunculuk yapmaya başlamıştır. Üniversite eğitimini de yine Tiyatro üzerine yapmıştır.

Gürkan Uygun Kime Benzemektedir?

Gerçek hayatında James Bond karakteri ile tanınan Daniel Craig’e benzetilirken, büyük ün kazanmış olduğu Kurtlar Vadisi dizisinde Alaaddin Çakıcı’nın koruması Muradi Güler’i temsil etmektedir. Dizinin en ses getiren karakterlerinden olan Memati, vurdumduymazlığı ile bilinmektedir. Sokaklardan gelen bu delikanlı, kafasına esen her şeyi yapmaktadır. Bu karakteri ile büyük bir hayran kitlesi elde etmiştir. Hatta bu hayran kitlesi tarafından, dizide Memati karakteri öldükten sonra, kendisi için cenaze töreni bile düzenlenmiştir.

Memati Gerçek Hayatta Nasıl Birisidir?

Asık suratlı bir kahraman Memati olarak bilinen Gürkan Uygun, gerçek hayatında bu karakteriyle kesinlikle bağdaştırılamaz. Ancak bazı rollerin oyuncunun üzerine yapıştığı kesinlikle gerçektir. Bunun en büyük handikabını da Gürkan Uygun yaşamıştır. Birçok kişinin ismini bilmediği bir karakter haline gelen Memati, zihinlere yer eden bir karakter ortaya koymuştur. Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’den almış olduğu tiyatroculuk eğitimiyle hayatına çok şey katmıştır. Tiyatroya âşık bir kişilik haline gelen Gürkan Uygun, özellikle baba olduktan sonra çok değiştiğini söylemektedir. Çok kavgacı bir insan olmamasıyla da dikkatleri çekiyor. Günlük hayatında en fazla bir ya da iki kez kavga etmek zorunda kaldığını, onun da ilkokul ve lise döneminde olduğunun altını çiziyor. Usta oyuncu Memati gibi kavgacı bir karakter değilde aksine daha uzlaştırıcı bir yapısı olduğunu itiraf ediyor.

Memati Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

memati gamze

memati müzik

memati baş racon

memati anlamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.