Kutlu Doğum Haftasının Gülen’in Doğum Gününe Denk Geldiği Gerekçesiyle Değişmesi

Fethullahçı Terör Örgütü’nün elebaşı Fethullah Gülen’in Doğum gününe denk geldiği için “kutlu doğum haftası”nda değişiklikler oldu. Diyanet işlerinden yapılan açıklamaya göre bundan sonraki “kutlu doğum haftaları” Mevlid Kandili ile birlikte kutlanacak?

Kutlu Doğum Haftası Nedir?

Son peygamber Hz. Muhammed’in dünyaya geldiği gün olan gün İslam inancına sahip insanlar tarafından özel olarak kutlanan ve aslen Hicri Takvime göre kutlanması gereken bir doğumdur. Hz. Muhammed hayattayken kutlanmayan kutlu doğum, daha sonra Müslüman çevreler tarafından kutlanmaya başlandı.

İlginizi Çekebilir:  Bunu Yapan Bir Savcı: Halı Sahada Tartıştığı Öğretmenleri Gözaltına Aldırttı

Diyanet Ne Dedi?

Kutlu Doğum Haftası, yeni düzenlemeyle birlikte Mevlid Kandilinde kutlanacak. En yakın Kutlu Doğum Haftası, 29 Kasım’da başlatacak. Diyanetten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Hz. Peygamberin doğum günü ile başlayan medeniyet inşasını daha iyi anlamak adına bir hafta boyunca etkinlikler ve özellikle gençlere yönelik programlar ihya edilecektir

İlginizi Çekebilir:  Ankara’da Toplu Taşımaya Zam: Tam Biniş 3.25 TL Uzun Mesafe Minibüs 4 TL

Böylece yeni Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş tartışmalara son noktayı koydu. Fethullahçı Terör Örgütü lideri Gülen’in Doğum gününe denk gelen Kutlu Doğum Haftası artık Hicri Takvime göre kutlanacak.

Fakat ortada şöyle bir durum var. Fethullahçı Terör Örgütü ile aralarının bozuk olduğu gün yüzüne çıktıktan sonra gerçek anlamda Kutlu Doğum Haftası’nı hatırlayan hükümetin yapılan her işte evvela yanılması mı gerekiyor?

İlginizi Çekebilir:  Bu Ne Ciddiyetsizlik Arda?

Yani Hicri olan bir doğum haftasını, Miladi Takvime göre yıllarca kutlayıp Fethullahçı Terör Örgütü ile ilişkiler bozulunca tekrar Hicri Takvime göre kutlamak dinle alenen alay etmek değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi