Otomobil

Lazer Mercekli LED Teknolojisi Hakkında Herşey

Otomobil aydınlatma teknolojileri her geçen gün gelişiyor. İlk adım olarak halojen ampullerin yerine xenon teknolojilerini duymaya başladık. Bu teknolojilerin ise bir dezavantajı vardı. Gün geçtikçe sararan veya moraran ampuller yeterince etkin kullanılamıyordu. Lazer mercekli led teknolojisinden önce ilk adım olarak ise LED farlar ve ampuller piyasaya çıktı.

Bu ampuller halen etkin olarak kullanılıyor ve yüksek kalite olan ürünler mercekli farlarda imkan sağlıyor olsa da yeterince odaklanma alınamıyor. Tam bu noktada ise mini mercekli ve lazer mercekli led xenon teknolojisi devreye giriyor. Bu iki tip far ampulünü incelemeden önce asıl konumuz olan lazer mercekli ile ilgili bir videoyu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Mini Mercekli Led ve Lazer Mercekli Arasındaki Farklar Nelerdir?

Adı üzerinde mini mercekli ürünün öne çıkan avantajı boyutları olsa da lazer merceklinin ışık şiddeti ve odaklanmasındaki iyileşmenin yanı sıra odak çizgisi üzerinde bulunan mavi kılavuz hem hoş bir görüntü sağlamakta hem de uzun farlardaki şimşek etkili beyaz selektörü kesmemektedir.

Ürün yurtdışından aliexpress gibi sitelerden muadilleri uygun fiyatlar ile sipariş verilebilir ancak bu noktada yanlış ürün alma ihtimaliniz çok yüksek. Ayrıca 2-3 ay gibi kısa sürelerde dahi ürün arıza yaptığında muhatap bulmanız imkansız. Sizin için videoda inceleme yapan firmanın ürün linkini aşağı bırakıyoruz. Sipariş verirken far ampulünüzün soket tipinden (H4-H7) gibi doğru olduğundan emin olmalısınız.

https://www.tiryakioto.com/urun/vrpro-lazer-mercekli-h4-led-far-ampulu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi