Biyografi

Sema Silkin Ün Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Sema Silkin Ün kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi eşi kim, annesi babası? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasi isimlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sema Silkin Ün’den söz edeceğiz.

Sema Silkin Ün Kimdir?

  • Siyasi parti üyesi.

1981 yılında İstanbul’un Üsküdar semtinde dünyaya gelen Sema Silkin Ün, aslen Çankırılıdır. Çocukluk yıllarını babasının memuriyetinden ötürü çeşitli illerde geçirmiştir. Kadıköy İmam Hatip Lisesi mezunu olan Sema Silkin Ün, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ün, 2010 yılında Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Sosyal Siyaset bilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu anda yine Sakarya Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Siyasi kariyerine AKP’de başlayan Sema Silkin Ün, 2004-2006 arasında AKP Üsküdar İlçe Gençlik Kolları Yönetim ve Yürütme kurulu üyeliğinde bulunmuş; akabinde 2006-2008 arası AKP Üsküdar İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Çalışma hayatına Aytaç Gıda’da başlayan Sema Silkin Ün, Üsküdar Belediyesi bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş ve ayrıca Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak da görev yapmıştır. Sonrasında görevinden istifa eden Sema Silkin Ün, siyasi çalışmalarına devam etmiştir. Lacivert Dergisi ve 15 Temmuz Derneği kurucularından olan Sema Silkin Ün, şimdilerde siyasi çalışmalarına Gelecek Partisi bünyesinde devam etmekte; Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı olarak görev yapmaktadır. Sema Silkin Ün, iyi derecede İngilizce; orta derecede Arapça ve Almanca bilmektedir. Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Sema Silkin Ün hakkında merak edilen eşi kim, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gelecekpartisi.org.tr, Sema Silkin Ün, erişim tarihi: 26 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds