Teknoloji

Macbook Arma Yap Ne Demek?

Macbook cihazlarda sıklıkla kullanılan ve kullanıcıların çokça sevdiği özelliklerden birisi olan Arma Yap ifadesi, uzun yıllardır aktif haldedir. Macbook Arma Yap kavramı yeni Apple cihazı kullanmaya başlayanların merak edip denemek istedikleri bir alan olduğu için bu kavramı sizlere tanıtmak istedik.

Öncelikle bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı, klasörü, diski veya videoyu bulmak istiyorsanız bunu Arma ile kolaylaştırabilmeniz mümkündür. Arma üzerinden yeni ögeler yaratabilir, aratmak istediğiniz şeyleri armada bulunacak konuma yerleştirebilirsiniz. Böylelikle bütün bahsettiğimiz her şeye kolaylıkla erişebilme fırsatınız doğacaktır. Bunun yanında arma sistemine giriş yapmanızla birlikte özgün öğe de kullanıma açılır.

Macbook Arma yaratmak istiyorsanız alt tarafta kalan maddeleri takip ederek yeni liste oluşturabilirsiniz.

  • Armaya eklemek istediğiniz öğeyi seçiniz.
  • Öğe için Dosya> Arma Yap adımlarını takip ederek arma yaratabilmeniz mümkündür.

Bu işlemlerin ardından başka dosyalara ve masaüstüne de sürükleme işlemi yaparak armaları taşıyabilme hakkınız vardır. Eğer arama yaparak tek seferde taşıma yapmak istiyorsanız da klasörü masaüstüne sürüklerken Option-Komut tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds