Spor

Maçkolik ”BV” Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Maçkolik’te BV nedir, ne demek ve ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda futbolla ve futbol uygulamalarıyla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Maçkolik’teki ”BV” ifadesinin ne demek olduğundan söz edeceğiz.

Maçkolik ”BV” Ne Demek?

Maçkolik uygulamasında en çok merak edilen kavramlardan biri de ”BV” ifadesidir. Uygulamadaki ”BV” ifadesi ”başlama vuruşu” anlamına gelmektedir. Buna göre bir maç, eğer başlamamışsa ”v” işareti ile gösterilir. Şayet maç bitmişse ”MS” ifadesiyle sonuç gösterilir. Ancak başlama vuruşu yapılmamışsa ve futbolcular başlama vuruşuna hazırlanıyorsa Maçkolik’te bu ”BV” ile gösterilir.

Maçkolik, maçların durumu hakkında takımların isimlerinin yazıldığı satırın orta yerine ifadeler yerleştirmiştir. Kullanıcı bu ifadelere bakarak maçın skorunu bilmiş olur. Ancak maç ekranında ”BV” ifadesini görüyorsanız bu maçın ”başlama vuruşu” aşamasında olduğunu gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds