Müzik

Mağazada Çalınacak (Çalan) Müzikler

Mağazada ne tür müzikler çalınır, mağazada çalınan ürünler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda mağaza müzikleri hakkında detaylı yazılar kaleme almıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”mağazada çalan müzikler”den ve ”mağazada çalınacak müzikler”den söz edeceğiz.

Mağazada Neden Müzik Çalar?

Gelen müşterilerin, mağazada hareketli bir görüntü ve hareketli bir müzik eşliğinde alışverişe daha motive olduğu görülür. Üstelik çalan müziğin ritmine bağlı olarak müşterinin o anki enerjisi de artar ve böylece müşterinin içeride kalma süresi, dokunduğu ürünlerin adedi ve aldığı ürünlerin sayısında da bir artış meydana gelir.

Müzik, mağazayı daha canlı ve enerjik bir yapıya büründürdüğü için müşteriler de bu pozitif havadan etkilenerek alışverişlerinde de bu enerjilerini kullanırlar. Müziğin alakasız olmaması ve daha çok hareketli parçalardan oluşması gerekir. Örneğin yabancı hit müzikler bu konuda mağazaların en çok tercih ettiği türlerin başında yer alıyor.

Koton, H&M, Zara, Mavi, LC Waikiki, De Facto, Bershka ve benzeri mağazalarda çalan müzikler yabancı müziklerdir. Söz konusu markalardan birkaçının yabancı menşeli olması nedeniyle bu tercih zaten doğal olarak bu yöndedir. Öte yandan Koton, De Facto ve LC Waikiki gibi mağazalar da yabancı hit müzikleri çalmaktadır.

Mağazada çalan müziğin genellikle hit olmasının en önemli yanı müşterinin müziği dinlemek için de olsa mağazada kalma ihtimalidir.

Bir Örnek

Mağazada çalan müziklerin direkt ciroya nasıl etki ettiğine dair güzel bir örnek Koton şirketinden. 2010 yılında yayın hayatına başlayan Koton Radyosu, şirkete bir yılda 30 milyondan fazla ekstra ciro katkısı vermiş ve bir yılda 110 milyondan fazla kişiye ulaşmıştır. Bu rakamlar göz önüne alındığından müziğin satışa etkisi de oldukça fazla.

Mağaza Çalan Müzikler

Genelde mağazada çalan müzikler 2018, 2019 gibi daha erken dönemi kapsayan yabancı hit müzikler, remix veya cover’lardan oluşmaktadır. Aşağıda yer alan listede mağazada çalan/çalınacak olan bir listeye göz atabilirsiniz.

Mağazada Çalan/Çalınacak Müzikler ile İlgili Aramalar

Google’da mağazada çalan, çalınacak olan müzikler ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; mağaza müzikleri 2018 mağaza müzikleri türkçe 2018 mağaza müzikleri 2019 indir mağaza müzikleri yabancı 2018 mağaza müzikleri 2018 indir hareketli mağaza müzikleri 2018 mağaza müzikleri 2019 yabancı mağaza müzikleri mp3 indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi