Mansur Yavaş Verdiği Sözü Tuttu: Osmanlıspor’un Gelirlerini Kesti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde verdiği sözlerin bir yenisini daha yerine getirdi. Mansur Yavaş, aldığı kararla hafriyat gelirlerinin Osmanlıspor’a aktarılmasına son verdi. Mazbatasını alır almaz görevine başlayan ve seçim öncesinde verdiği sözleri yerine getiren Mansur Yavaş, son olarak Osmanlıspor’a aktarılan hafriyat gelirlerini de kesme kararı aldı.

YeniÇağ’da yer alan habere göre Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Osmanlıspor’a finanse edilen para kaynağını kesme kararı aldı. Haberde ayrıca Osmanlıspor’un Ankara Büyükşehir Belediyesi ile herhangi bir bağının olmayacağı bilgisine de yer verildi. Ankara’da radikal değişimlerin başlamasına neden olan belediye seçimlerinde Mansur Yavaş, daha önce söylediklerini yerine getirmeye başlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Almanya Cumhurbaşkanı ve Eşinin Oy Atmak İçin Sıra Beklemesi

SEÇİM DÖNEMİNDE SÖYLEMİŞTİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde katıldığı bir televizyon programında konuşan Mansur Yavaş, Osmanlıspor’a aktarılan paranın Ankaralılar için bir yatırıma dönüşeceği sözünü vermişti. Yavaş, canlı yayında konuyla ilgili olarak şu sözlere yer verdi:

“Bize ‘Kaynak nereden bulacaksınız?’ diye soruyorlar. Hafriyat gelirleri Osmanlıspor’a verildi. Günlük 15-20 milyar gelir vardı oradan. Bilboard gelirleri vardı. Bunlar belediyelere verilseydi kaynak oluşurdu. Biz bunların tamamını Ankaralılar için kullanıp yatırımlarımıza kaynak oluşturacağız.”

İlginizi Çekebilir:  Mavi Kapak Kampanyası ile Halk ‘Çöpçü’ Olarak Kullanıldı

İŞLEMLER ANFA ÜZERİNDEN YAPILDI

2015 senesinde Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Doğan Yılmaz şu ifadelere yer verdi:

“Meclis kararıyla hafriyat işini ANFA’ya verdik. ANFA şirketi bunu üçüncü şahıs olarak Osmanlıspor’a verdi. Osmanlıspor’un Ankara Büyükşehir Belediyesi ile organik bir bağı var mı? Osmanlıspor’a ayrıcalık nereden kaynaklanıyor? Hafriyattan belediyeye gelmesi gereken yıllık rakam en az 150 milyon TL’dir. Bu para nereye gidiyor?”

İlginizi Çekebilir:  25 Haziran Sabahı Hissedilenler

MELİH GÖKÇEK ‘GELİRİ ABARTMAYIN’ DEMİŞTİ

Konuyla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek ise gelirin abartılmaması gerektiğini ifade etti ve hafriyat gelirlerinin yıllık 5 milyon lira civarında bir para olduğunu söylemişti.

Osmanlıspor’un ligdeki durumu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara