Ekrem İmamoğlu’nun İlk İcraatı: Size Musakka Bana Antrikot Yok Herkes Musakka Yiyecek

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alır almaz ilk iş olarak belediyedeki çalışanlarla tanıştı. FOX TV’de sabah İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Daha sonra Saraçhane’deki belediye binasına geçen İmamoğlu, burada belediye çalışanları ile tanıştı.

Belediyedeki odaları tek tek dolaşan Ekrem İmamoğlu, son olarak mutfak bölümüne geçti. ”Yemekte ne vardı bugün” diye soran İmamoğlu, ”musakka vardı, sizin için de antrikot” cevabını alınca duruma kayıtsız kalmadı ve şunları söyledi:

”Olmaz, yanlış. Birine musakka, birine antrikot olmaz. Bir dahakine aynısı olacak” talimatını verdi. ‘Şehirdeki insanları eşitlemeye geliyorum”

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ”Çalar Saat” programına katılan Ekrem İmamoğlu, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mesaisine Saraçhane’de bulunan belediye binasında başladı. Burada çalışanlarla tanışan İmamoğlu, belediyedeki odaları da tek tek gezdi ve son olarak mutfak bölümüne girdi. ”Yemekte ne vardı bugün” diye soran Ekrem İmamoğlu, belediye çalışanının ”musakka vardı sizin için de antrikot” cevabını alınca kayıtsız kalmayıp ”Olmaz, yanlış. Birine musakka, birine antrikot olmaz. Bir dahakine aynısı olacak” talimatını verdi. ‘Şehirdeki insanları eşitlemeye geliyorum” dedi.

İmamoğlu’nun ilk icraatı böylece tabldotu eşitlemek oldu. Görüntüler sosyal medyada da günün en çok konuşulanlar arasında yer aldı. İşte o anlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi