Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ağırakça’dan Öğretim Görevlisi Emre Özyetiş’e: Okulumda Kız Gibi Hoca İstemiyorum

Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ahmet Ağırakça’dan Mimarlık Fakültesi öğretim görevlisi Emre Özyetiş’e cinsiyetçi sözler: Okulumda kız gibi öğrenci istemiyorum.

İddiaya göre Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ahmet Ağırakça, Mimarlık Fakültesinde öğretim görevlisi olan Emre Özyetiş’i yanına çağırıp “sen kız mı olmak istiyorsun?” diye sorarak Özyetiş’in cinsel kimliğine yönelik ithamlarda bulundu.

Söz konusu skandal olay 26 Aralık sabahında Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ahmet Ağırakça’nın öğretim görevlisi Emre Özyetiş’i makam odasına çağırması ile başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde 2014 yılından beri öğretim görevlisi olarak çalışan Emre Özyetiş, Journo’dan Zeynep Yüncüler’in haberine göre çeşitli hakaretlere ve çirkin söylemlere maruz kaldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ağırakça, Emre Özyetiş’i yanına çağırarak “sen kız mı olmak istiyorsun” diye sordu. Ardından “burası Mardin sen farkında değil misin?” diyen Ağırakça, hiddetlenerek Özyetiş’i odasından kovdu.

Özyetiş’in odadan çıkarken kendisini dava edeceğini söylemesi üzerine Artuklu Üniversitesi rektörü Ağırakça, öğretim görevlisi Özyetiş’i tehdit etti.

Özyetiş, olayın ertesi günü 27 Aralık’ta Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ağırakça hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Telefonla ulaşılan Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Ağırakça ise konunun haber yapılması halinde dava açacağını öne sürerek, “bu adam terbiyesizdir ve aşağılıktır. okulda çocuklara terbiyesiz şeyler konuşuyor. Ben okulumda erkek olup da kız gibi davranan hoca istemem. Bu haberi yaparsanız siz de bedel öderseniz, dava açarım. Hiç uğraşmayın. Sizin de başınız derde girer” diyerek tehdit etti.

Kaynak:

Ekşi Sözlük
Journo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.